Son konular

Kavala Kurabiyesi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kavala Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller
200 gram tereyağı oda ısısında
1 su bardağı iri kıyılmış çiğ badem
1 çay bardağı pudra şekeri
1 yumurta
1 paket vanilin
Yarım paket kabartma tozu
2-2, 5 su bardağı un
Üzerine
Pudra şekeri

Kavala Kurabiyesi Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Uygun tencerede kısık ateşte unu 10 dakika kadar hiç bırakmadan çevirerek kavurdum.
Bademi ekledim bir 10 dakika daha kavurdum soğuttum.
Tüm gereçleri ekleyip yoğurdum.
Hamur dağılan bir hamur olduğu için tezgahta elimle bastırarak ve daima toplayarak açtım bardakla ay hali verdim.
180 derecede denetimli 15-20 dakika hafif pişirdim.

Similar threads

• Soru
Kavala Kurabiyesi Tanımı İçin Malzemeler Kurabiye hamuru için; 200 gram tereyağ 1 su bardağı kıyılmış badem 1 çay bardağı dr oetker pudra şekeri 1 paket dr oetker şekerli vanilya 1 paket kabartma tozu 2 su bardağı un Üzerine; Dr oetker pudra şekeri Kavala Kurabiyesi Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
28
  • Soru
Kavala Kurabiyesi Tanımı İçin Gereçler 250 gram margarin (oda ısısında) 1 yumurta 1,5 su bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 5 su bardağı kavrulmuş un 2 su bardağı olağan un 1 su bardağı kavrulmuş badem 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Kavala Kurabiyesi Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kavala Kurabiyesi Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı çiğ badem 1 su bardağı un (Kavurmak için) 2.5 -3 su bardağı un 250 gram tereyağı (Oda sıcaklığında) 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Üzeri İçin 1 su bardağı pudra şekeri Kavala Kurabiyesi Tanımı Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kavala Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler 250 gram margarin veya tereyağ (oda sıcaklığında) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı pudra şekeri 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 buçuk su bardağı çiğ badem + 1 su bardağı un( beraber kavrulacak)+ 2 buçuk su bardağı kadar un (Toplamda 3-3,5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kavala Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 250 gram tereyağı ya da margarin 1,5 su bardağı çiğ badem 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 4 su bardağı un Üzeri için: 4-5 yemek kaşığı pudra şekeri Kavala Kurabiyesi Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt