Son konular

Kavrulmuş Fındıklı Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kavrulmuş Fındıklı Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
250 gram oda ısısında tereyağ
1 çay bardağı sıvı yağ
1 su bardağından 1 parmak eksik pudra şekeri
1 adet yumurta
1 çay bardağı nişasta
1 su bardağı kavrulmuş -fındık(robottan iyice geçiriyoruz)
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu
Aldığı kadar un (5 su bardağı kadar ekledim siz kontrollü ekleyin)
Arası için;
100 gram çikolata
Üzeri için;
1 çay bardağı süt
Hindistan cevizi
Eritilmiş çikolata
Toz fıstık

Kavrulmuş Fındıklı Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Karıştırma kabına un hariç diğer malzemeleri alıp elimle karıştırdım.
Unu yavaş yavaş ekleyip yoğurdum.Ele yapışmayan yumuşak bir kıvamda olmalı.
Hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarladım ve hafif üzerlerine bastırıp tepsiye dizdim.
160° önceden ısıtılmış alt üst fırında hafif pembeleşene kadar pişirdim.
Soğuduktan sonra benmari usulü eritilmiş çikolatayı aralarına sıkıp diğer kurabiyeyi yapıştırdım.soğuyana kadar bekleyin.
Kurabiyeleri süte batırıp hindistan cevizine, çikolata sosuna, toz fıstığa bulayıp servis tabağına aldım.
Afiyet olsun.

Kavrulmuş Fındıklı Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Ağızda Dağılan Nefis Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 1 paket margarin 1 çay bardağı sıvı yağ(ince belli çay bardağı) 3 yemek kaşığı pudra şekeri 1 pk vanilin Alabildiği kadar un Süslemek için : 1 paket sütlü ya da bitter çikolata Arzuya göre Hindistan cevizi, toz Antep fıstığı Ağızda Dağılan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Nefis Kavrulmuş Fındıklı Tuzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 150 gram tereyağı Yarım çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı sirke 2 yumurta (birinin akı dışı için alınacak) 1 tatlı kaşığı mahlep 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı toz şeker 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Ağızda Dağılan Tahinli Fındıklı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağı yada margarin 1 çay bardağı pudra şekeri Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 3 su bardağı un Üzeri için Yarın kase tahin 3 kaşık toz şeker 3 kaşık fındık kırığı Ağızda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Ağızda Dağılan Nefis Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 150 gr margarin yahut tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı sirke 1 paket kabartma tozu 2 yumurta (bir adedinin sarısı üzeri için ayrılacak) 3.5 su bardağı un...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Ağızda Dağılan Fındıklı Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 150 gram tereyağı 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta 1.5 su bardağı pudra şekeri 2 su bardağı nişasta 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 su bardağı kırılmış fındık Aldığı kadar un (Yaklaşık 2.5 su bardağı Ağızda Dağılan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt