Son konular

Kazlı Nohutlu Bulgur Pilavı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kazlı Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı İçin Gereçler
500 gram kaz eti
Orta uzunluk kase haşlanmış nohut
300 ml kalın bulgur
1 su bardağı sıcak su
2 su bardağı haşlanmış etin suyu
1 tatlı kaşığı tuz
2 yemek kaşığı sıvı yağ

Kazlı Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı Yapılışı

Öncelikle kazımızı haşlıyoruz düdüklü tencerede 30 dk kadar.
Daha sonra haşlanmış etleri ayıklıyoruz.
26 cm tava kullandım ben, tavamızı ısıttıktan sonra yağı eti ve haşlamış olduğumuz nohutu koyuyoruz.
Bir kaç dk kızardıktan sonra bulgurumuzu atıp iki tıp çevirip tuzunu suyunu atıp kapağını kapatıyoruz.
Altı kısık halde 20 dk pişirip dinlendirttikten sonra servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Tavuklu Nohutlu Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 1 kase haşlanmış didiklenmiş tavuk eti 1 kase haşlanmış nohut 2 su bardağı bulgur 1 yemek kaşığı tereyağ Sıvıyağ Tuz 1 çay kaşığı ucu karabiber Yarım küp şeker 4 su bardağı tavuk suyu Tavuklu Nohutlu Bulgur Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Etli Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı İçin Materyaller 2, 5 su bardağı pilavlık bulgur 1 su bardağı haşlanmış nohut 300 gram kuşbaşı et (Ben hindi kullandım) 4 yemek kaşığı tereyağ 1 tatlı kaşığı zerdeçal Tuz Sıcak su (Bulgurun üzerini geçecek kadar) Etli Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı Yapılışı Bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
31
  • Soru
Nohutlu Bulgur Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı pilavlık bulgur 1 su bardağı nohut (haşlanmış) 2 yemek kaşığı tereyağı 1 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı domates salçası 1 adet domates 1 adet soğan 3 adet yeşil biber 1 adet kapya biber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı pul biber 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Nohutlu Şehriyeli Bulgur Pilavı nasıl yapılır Resimli Nohutlu Şehriyeli Bulgur Pilavı yapılışı Nohutlu Şehriyeli Bulgur Pilavı icin gerekli malzemeler: 1 su bardağı pilavlık bulgur 3 corba kaşığı tel şehriye 1 su bardağı haşlanmış nohut 2 corba kaşığı tereyağ 2 su bardağı sıcak su Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Nohutlu Bulgur Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 1 tabak bulgur 1 su bardağı tel şehriye 1 tabak nohut 2 kepçe zeytin yağı 5 su bardağına yakın tavuk suyu 1 tatlı kaşığından az kara biber 1 tatlı kaşığı tuz Nohutlu Bulgur Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yağı ve tel şantiyeleri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt