Son konular

Kedidili Tiramisu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kedidili Tiramisu Tanımı İçin Gereçler
2 paket kedidili bisküvi
Kedidili bisküvileri ıslatmak için;
2 su bardağı süt
1 yemek kaşığı granül kahve
1 yemek kaşığı şeker
Muhallebisi için;
1 lt süt
1 yumurta sarısı
1 çay bardağı un
1 çay bardağı nişasta
1 paket vanilya
200 gr labne peyniri
Üzeri için;
Kakao

Kedidili Tiramisu Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Evvel muhallebisini hazırlıyoruz.
Labne peyniri hariç tüm gereçleri tencereye alıp çırpma teli ile karıştırarak kıvam alıp kaynayana kadar pişiriyoruz.
Sonra ılımaya bırakıyoruz.
Ilınınca labneyi koyup mikserin yüksek deviri ile çırpıyoruz.
O sırada kedidilini kalıba nazaran kesiyoruz.
Ve ıslatmak için materyalleri karıştırıyoruz kedidillerini karışıma batırıp kalıba diziyoruz benim kalıbım 24 adet aldı.
Kalıba muhallebiden biraz döküyoruz kalan kedidillerini de ıslatıp diziyoruz kalan muhallebiyi de döküp en alt kısma ben bütün kedidili dizdim streçle kapatıp buzdolabında bekletiyoruz.
1 gün evvelce yaparsanız çok daha düzgün olur lakin ben 6 saat beklettim tekrar de hoş oldu.
En son çıkarttıktan sonra üzerine kakao serpiyoruz afiyet olsun.
Not; kalıbım granit kalıbı yağlamadan kullandım. Çok kolay bir biçimde bozulmadan çıktı. Kullandığım kedidili de bim in kedidili tam kalıbın dilim genişliğinde oturuyor.

Similar threads

• Soru
Kalıpta Tiramisu Tanımı İçin Gereçler 1 litre süt 1 su bardağı şeker (Benimki hafif oldu siz çok şekerli severseniz ölçüsü arttırabilirsiniz) 1 yumurta sarısı 3 tepeleme yemek kaşığı un 2 tepeleme yemek kaşığı nişasta 1 paket labne (200gr) 1 paket vanilya 300 gr kedidili (3 ince paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kalıpta Tiramisu Tanımı İçin Materyaller Tart kalıbı Muhallebi için: 300 gram labne 1 lt süt 1 paket vanilya 1 su bardağı şeker 1 çay bardağı nişasta 1 çay bardağı un 1 yumurta sarısı 32 adet kedidili Kedidilini ıslatmak için: 2si bir ortada nescafe 1.5 su bardağı ılık su Üstü için: Toz kakao...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kedidili Yalancı Tiramisu Tanımı İçin Malzemeler 1.5 paket kedidili Muhallebilisi için; 1 litre süt 1 adet yumurta sarısı 1 su bardağı şeker 2.5 yemek kaşığı un 2.5 yemek kaşığı nişasta 1 paket vanilya 200 gr labne peynir Islatmak için; 2 su bardağı süt Granül kahve Kedidili Yalancı Tiramisu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Kedidili Tiramisu Tanımı İçin Malzemeler 2 paket kedidili bisküvi Kreması için; 1 litre süt 3 yemek kaşığı buğday nişastası 3 yemek kaşığı un 1 su bardağı şeker 2 adet yumurta (sarısı kullanılacak) 1 yemek kaşığı tereyağ yahut margarin 1 paket vanilin 1 paket kremşanti 200 ml labne peynir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
29
  • Soru
Kedidili İle Tiramisu Tanımı İçin Gereçler 2 litre süt 2 yumurta sarısı 1.5 su bardağı şeker 6 tepeleme yemek kaşığı un 6 tepeleme yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı tereyağı 400 gram labne Üzeri İçin Kakao Çilek Kedidilini Islatmak İçin 1 su bardağı süt 1 yemek kaşığı granül kahve 4 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt