Kendi Sosunda Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kendi Sosunda Makarna Tanımı İçin Gereçler
1 paket makarna (Ben fiyonk makarna kullandım )
1 adet soğan
1 adet domates
1 yemek kaşığı domates salçası
4 yemek kaşığı sıvı yağ
1.5 litre sıcak su

Kendi Sosunda Makarna Tanımı Yapılışı

Tencereye yağı alalım.
Soğanları doğrayıp kavuralım.
Akabinde domatesi doğrayıp ekleyelim.
Salçayı da ekleyip 1 – 2 dk kavuralım.
Akabinde 1 paket makarnayı ekleyelim.
1-2 tıp karıştırdıktan sonra 1. 5 litre sıcak su ekleyip kısık ateşte pişmeye bırakalım.
Ortada sırada karıştıralım birbirine yapışmaması için. Yaklaşık 15 dk sonra makarnamız servise hazır. Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Kendi Sosunda Pişen Domatesli Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket makarna Yaklaşık yarım çay bardağı sıvı yağ 1 soğan 1 diş sarımsak 1 kaşık salça 10 kaşık domates rendesi 1 er çay kaşığı baharat (Pulbiber nane karabiber kekik kimyon) Tuz Tuz ve baharat ölçüleri isteğe bağlı değiştirilebilir 5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kendi Sosunda Pişen Makarna Tanımı (Az Materyal İle) İçin Materyaller Yarım paket makarna 1 adet orta uzunluk soğan 3 adet orta uzunluk biber 1 tatlı kaşığı domates salçası 5 dolu yemek kaşığı sıvı yağ 1 tane tavuk bulyon Tuz Kendi Sosunda Pişen Makarna Tanımı (Az Gereç İle) Yapılışı Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kendi Sosunda Pişen Makarna Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yeşil biber 1 yemek kaşığı domates salçası 2 adet domates Yarım paket makarna 1 tatlı kaşığı tuz 1 diş sarımsak Kendi Sosunda Pişen Makarna Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Sıvıyağ tencereye alıyoruz, üzerine biberleri küçük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Kendi Sosunda Pişen Enfes Makarna Tanımı İçin Gereçler Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ 1 orta uzunluk kuru soğan 1 büyük adet çarliston biber 1 orta uzunluk domates 1 yemek kaşığı salça 1 adet tavuk bulyon Tuz ve baharatlar ( ben karabiber, pulbiber, köri ve kajun baharatı kullandım) Kendi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Kendi Suyunda Pişen Nefis Makarna Tarifi (Pastırmalı Sebzeli) İçin Malzemeler Yarım paket fiyonk makarna 2 yemek kaşığı zeytinyağ Yarım yemek kaşığı domates salçası Yarım yemek kaşığı biber salçası Karabiber, pul biber, tuz Sebzeli sos için 1 adet küçük patlıcan 1 adet sivri biber 4 dilim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt