Son konular

Kıbrıs Tatlısı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kıbrıs Tatlısı Tarifi İcin Malzemeler

*24 dilim (Buyuk dikdortgen borcam icin)
*4 orta boy yumurta
*1 su bardağı şeker
*1 su bardağı sıvı yağ
*1 su bardağı galeta unu (Ben bayat ekmekleri kurutup eliyorum)
*1 su bardağı kırılmış ceviz
*1 su bardağı hindistan cevizi
*1 paket kabartma tozu

Kreması icin

*1 litre sut
*3 yemek kaşığı nişasta
*2 yemek kaşığı un
*Yarım su bardağı şeker
*1 paket vanilya
*1 paket krem şanti toz halde

Şerbeti icin;

*2 su bardağı su
*1 5 su bardağı şeker
*1 paket vanilya

Kıbrıs Tatlısı Tarifi Yapılışı
1
*Oncelikle şerbeti yapın, şerbet soğuk dokulecek serbet kaynamaya başladıktan sonra altını kısıp 10 dakika kaynatın vanilyayı ekleyip soğuması icin bekletin
*Keki icin yumurtaları ve şekeri iyice cırpın, diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın
*Yağlanmış bir tepsiye dokun 175 derece fırında kek gibi pişiriyoruz (3040dk arası fırınınıza gore değişebilir)
*Fırından cıkar cıkmaz soğuk şerbeti uzerine dokun, soğuması icin bekletin
*Kreması icin krem şanti haric diğer malzemeleri bir tencerede muhallebi kıvamına gelene kadar pişirin
*Altını kapatın, ılıyınca toz krem şantiyi ekleyin ve blendırla 5 dakika cırpın
*Soğumuş şerbetli kekin uzerine bu kremsi muhallebiyi dokun Uzerine hindistan cevizi serpin
*Buzdolabında 34saat bekletip servis yapın Geceden yaparsanız tatlı daha iyi dinlenecektir)

Similar threads

• Soru
Kıbrıs Tatlısı Tanımı İçin Malzemeler 24 dilim (Büyük dikdörtgen borcam için) 4 orta uzunluk yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı galeta unu (Ben bayat ekmekleri kurutup eliyorum) 1 su bardağı kırılmış ceviz 1 su bardağı hindistan cevizi 1 paket kabartma tozu Kreması...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tam Tutan Kıbrıs Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta Yarım su bardağı şeker Yarım su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı galeta unu 1 su bardağı kırılmış ceviz 1 su bardağı hindistan cevizi 1 paket kabartma tozu Kreması için; 1 litre süt 1 su bardağı nişasta Yarım su bardağı şeker 1 paket...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kıbrıs Tatlısı Tarifi İcin Malzemeler *2 yumurta *Yarım su bardağı sıvı yağ *Yarım su bardağı şeker *1 su bardağı galeta unu *1 su bardağı ceviz veya hindistan cevizi *1 paket kabartma tozu *1 paket vanilya Şerbet icin: *2 su bardağı şeker *2 su bardağı su *Limon Kreması icin: *1 lt sut...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıbrıs Tatlısı Tanımı İçin Gereçler Keki için 3 yumurta Yarım su bardağı toz şeker Yarım su bardağı sıvı yağ Yarım çay bardağı sıcak su(ışıktan bir tık sıcak) 1 su bardağı hindistan cevizi 1 su bardağı iri dövülmüş ceviz 1 su bardağı galeta unu 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Kreması için...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Kıbrıs Tatlısı (Enfes Lezzetli) Tarifi İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1/2 (yarım) su bardağı toz şeker 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı hindistan cevizi 1 su bardağı galeta unu 1 su bardağı ceviz içi (ince çekilmiş) 1 paket kabartma tozu Kreması için: 1 litre süt 1 su bardağı mısır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt