Kıl Biber Turşusu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kıl Biber Turşusu Tarifi İçin Malzemeler
3 kilo biber
6-7 adet 1 litrelik kavanoz
1 yemek kaşığı kaya tuzu (1 litrelik kavanoz için)
1 çay kaşığı şeker (1 litrelik kavanoz için)
4 adet limon tuzu (1 litrelik kavanoz için)
1 çay bardağı elma sirkesi (1 litrelik kavanoz için)
Sarımsak
Kaynar su

Kıl Biber Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Kavanozlarımıza aldığı kadar biberi yerleştiriyoruz.
Biberlerimizin aralarına istediğimiz miktarda sarımsak dişlerimizden de ilave edelim.
Ardından her bir kavanozumuza 1 yemek kaşığı kaya tuzu, 1 çay kaşığı şeker, 4 adet limon tuzu, 1 çay bardağı elma sirkesini ekleyelim.
Karışımıza kaynar suyumuzu da biberlerin üst sınırına kadar ilave edelim.
Hiç kullanılmamış kapaklarımızı kaynatıp kapalım ve turşumuzu olana kadar güneş görmeyen bir ortamda muhafaza edelim.
Şimdiden afiyet olsun.

Kıl Biber Turşusu Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Top Biber Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo top biber Her kavanoz için 3-4 adet limon tuzu Her kavanoz için 4-5 adet sarımsak Her kavanoz için yarım çay bardağı sirke Her kavanoz için yarım yemek kaşığı kaya tuzu Kaynar su 1 çay kaşığı şeker (ben küçük kavanoz kullandım) 1 litrelik kavanoz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Dolmalık Biber Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo dolmalık minik biber Yarım kilo havuç Yarım kilo beyaz lahana Yarım demet maydanoz 1 kelle sarımsak 2 litrelik kavanoz 2 yemek kaşığı kaya tuzu 2 tatlı kaşığı şeker 2 tatlı kaşığı limon tuzu 1 su bardağı sirke (Ben ev yapımı sirke kullandım) 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Dolmalık Biber Turşusu Tanımı İçin Gereçler Yarım kilo havuç Yarım kilo beyaz lahana 1 demet maydanoz 3 su bardağı üzüm sirkesi (ben konut üretimi sirke kullandım) 3 yemek kaşığı kaya tuzu 1 yemek kaşığı şeker 10-12 adet sarımsak 2 litrelik kavanoz Dolmalık Biber Turşusu Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Salatalık Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 3 kilo salatalık 1 litrelik 8 adet kavanoz Her kavanoz için; 1 yemek kaşığı kaya tuzu 1 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı limon tuzu 1 çay bardağı sirke 2 adet acı biber 1 dilim limon 5-6 adet sarımsak Kaynar su Salatalık Turşusu Tarifi Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kaşık Turşusu Tarifi İçin Malzemeler Yarım kilo yeşil domates Yarım kilo acur Yarım kilo havuç Yarım kilo kornişon salatalık Yarım kilo kelek kavun Yarım kilo biber (acı veya tatlı isteğe bağlı) 1 baş sarımsak 1 litrelik kavanoz için 1 yemek kaşığı kaya tuzu 1 tatlı toz şeker 1 çay kaşığı kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt