Son konular

Kış Aylarına Yakışır Fırında Bal Kabağı Tatlısı (Kabak Tatlısı)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kış Aylarına Yakışır Fırında Bal Kabağı Tatlısı (Kabak Tatlısı) Tarifi İçin Malzemeler
5 dilim bal kabağı
2 su bardağı şeker
1 su bardağı ceviz
1 su bardağı tahin

Kış Aylarına Yakışır Fırında Bal Kabağı Tatlısı (Kabak Tatlısı) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle kabaklarımızı doğrayıp, dış kabuklarını soyuyoruz.
Ölçü vermek zorunlu olduğu için kabağı 5 dilim diye belirttim. Büyük kare borcam dolana kadar ben kabağımı doğradım.
Doğradığımız kabakların üzeri kapanacak şekilde toz şeker serpiyoruz.
Kabaklar suyunu salıp üzerindeki şeker eriyene kadar yaklaşık 2 saat kadar bekliyoruz.
İsterseniz kabakları şekere bir gece önceden ıslayabilirsiniz.
Önceden 180 derece de ısıttığımız fırınımıza tepsimizi koyuyoruz, kontrollü şekilde ben yaklaşık 1 saat pişirdim.
Biz şekerini biraz sakızımsı ağdamsı sevdiğimiz için fırında uzun tutuyorum, dilerseniz şekerli suyu fokurdadıktan ve kabaklar yumuşadıktan sonra fırından alabilirsiniz.
Servis için bol tahin ve ceviz kullanıyoruz. Kabağınız fazla ise veya fırın tepsisinde yapmak isterseniz şekeri kabakların üzeri kapanacak şekilde dökmeniz yeterli. Afiyet olsun
Kış Aylarına Yakışır Fırında Bal Kabağı Tatlısı (Kabak Tatlısı) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırında Bal Kabağı Tatlısı (Şeker Yok) Tarifi İçin Malzemeler 3 dilim 1 kilogram bal kabağı 1 çay bardağı içme suyu 1 kahve fincanı üzüm pekmezi (Yada akça ağaç şurubu, hindistan cevizi şurubu veya 2 su bardağı toz şeker ) Servis İçin; Tahin Pekmez Ceviz içi Arzu edilirse kaymak Fırında Bal...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Bal Kabağı Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 1 kg bal kabağı 2 su bardağı toz şeker 1 adet çubuk tarçın 6-7 adet karanfil Üzeri için; Ceviz içi ya da tahin Kaymak eşliğinde de servis edilebilir Bal Kabağı Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle bal kabaklarımızı dilimleyelim...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Dondurmalı Tahinli Bal Kabağı Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler 1 kg dilimlenmiş bal kabağı 2 su bardağı su çok şekerli sevmiyorsanız 1.5 yapın 3 yemek kaşığı tahin Yarım su bardağı ceviz Dondurmalı Tahinli Bal Kabağı Tatlısı Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Kabakları ne ince ne kalın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Bal Kabağı Tatlısı (Şekerde Bekletmeden) Tarifi İçin Malzemeler 1 kg bal kabağı 1,5 su bardağı şeker Yarım çay bardağı içme suyu 1-2 yemek kaşığı pekmez 1 adet seylon çubuk tarçın 3-4 adet karanfil Servis için ; Kaymak Ceviz Tatlının şerbeti Bal Kabağı Tatlısı (Şekerde Bekletmeden) Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Bal Kabağı Tatlısı Tanımı İçin Gereçler 4 dilim bal kabağı 2 su bardağı toz şeker 6 adet karanfil Bal Kabağı Tatlısı Tanımı Yapılışı 4 dilim tatlı kabağı orta büyüklükte modüllere bölüp tencereye dizelim. 2 su bardağı şekeri üstüne dökelim tatlımızı akşamdan şekere bırakalım hem şekerini daha...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt