Son konular

Kış Kurabiyesi (Portakallı Cevizli Çikolatalı)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kış Kurabiyesi (Portakallı Cevizli Çikolatalı) Tarifi İçin Malzemeler
125 gram tereyağ
Yarım su bardağı pudra şekeri
1 adet yumurta
Yarım çay bardağı zeytin yağı
3-3,5 su bardağı un
1 paket vanilya
Yarım paket kabartma tozu
İri kıyılmış ceviz
Damla çikolata
Kuru üzüm
1 portakal kabuğu

Kış Kurabiyesi (Portakallı Cevizli Çikolatalı) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Oda sıcaklığındaki tereyağ, pudra şekeri, zeytinyağ, yumurta karıştırılır.
Sonra un kabartma tozu ve vanilya eklenir.
Unu kontrollü bir şekilde ekleyin. Kulak memesi kıvamında bir hamur olacak.
Daha sonra istediğiniz miktarda çikolata üzüm ceviz ve 1 portakal kabuğu rendesi ekleyip yeniden yoğurun.
Ben birer çay bardağına yakın koydum. Ama biraz daha koysaydım dedim tamamen elinizin bolluğuna bağlı yani
Hamurdan minik parçalar koparıp yuvarlayın.
Yağlı kağıt serili tepsiye dizip, 180 derecede çok kızartmadan pişirelim.
Rengi fazla dönmesin. Pembemsi olması yeterli.
Sonra pudra şekerine bulayıp servis yapın.
Ben pudra şekerine 1 çay kaşığı kadar da tarçın koydum. Dıştan içe başka lezzetler damağımda yer etsin diye. Nedense sonbaharın kışın tatlarını anımsattı bana. Çayla mis gibi gidiyor. Hadi allah’a emanet olun.
Kış Kurabiyesi (Portakallı Cevizli Çikolatalı) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Cevizli Çikolatalı Portakallı Kek Tanımı İçin Malzemeler 4 adet yumurta 1 su bardağı tozşeker 1 su bardağı süt 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı portakal suyu 2 portakal kabuğu rendesi 1 paket vanilya 2 paket kabartma tozu 1 çay bardağı kıyılmış ceviz içi Yarım çay bardağı damla çikolata 2.5 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Portakallı Üzümlü Kış Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (bir sari üzerine) 2 adet portakal suyu ( yaklaşık bir çay bardağı) 1 su bardağı şeker 2 yemek kaşığı portakal rendesi 2 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı nişasta 3.5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Katı Yağsız Portakallı Anne Kurabiyesi Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta Çeyrek su bardağı badem yahut fındık tozu Yarım su bardağı ayçiçek yağı Yarım su bardağı toz şeker 1 portakalın kabuğu ve rendesi 1 çay kaşığı zerdeçal(isteğe bağlı) 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3-3.5 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Cevizli Portakallı Damla Çikolatalı Kek Tanımı İçin Gereçler ️2 yumurta ️1 çay bardağı şeker ️1 çay bardağı sıvı yağ ️1 çay bardağı süt ️2 yemek kaşığı kakao ️1 orta uzunluk portakal kabuğu rendesi ️2.5 (iki buçuk) yemek kaşığı doğranmış yada rondodan geçirilmiş ceviz ️2 yemek kaşığı damla...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Portakallı Kurabiye Az Materyalli Kış Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 1 paket margarin 1 adet yumurta 1 paket vanilya 1 su bardağı pudra şekeri 1 çay bardağı sıvı yağ 1 portakal kabuğu rendesi Alabildiği kadar un Üzerine; Çikolata Portakallı Kurabiye Az Gereçli Kış Kurabiyesi Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt