Son konular

Kış Kurabiyesi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kış Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler
125 gram margarin ve ya tereyağı
1 adet yumurta
1 kahve fincanı sıvı yağ
Yarım su bardağı nişasta
1 su bardağı pudra şekeri (normal şekerde olur ama varsa pudra şekeri daha iyi olur)
1 paket kabartma tozu
1 paket şekerli vanilin
1 portakal rendesi az biraz tarçın
2.5-3 su bardağı un
İçine ben kuru üzüm, ceviz ve kuru incir koydum
Dilerseniz sizler farklı şeyler de koyabilirsiniz. (fındık, badem vb.)

Kış Kurabiyesi Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce sıvı malzemeleri daha sonra katı malzemeleri ekleyip yoğuruyoruz.
En son kuru üzüm, ceviz vb. ürünlerimizi ekliyoruz.
Ben gelişi güzel kaşıkla tepsiye koydum.
180 derece fırında ortalama 20 dk sonra pişmiş oluyor.Kıyır kıyır tam bir kış kurabiyesi ağızda dağılıyor kokusu müthiş Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun .
Kış Kurabiyesi Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kış Kurabiyesi (Portakallı Cevizli Çikolatalı) Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ Yarım su bardağı pudra şekeri 1 adet yumurta Yarım çay bardağı zeytin yağı 3-3,5 su bardağı un 1 paket vanilya Yarım paket kabartma tozu İri kıyılmış ceviz Damla çikolata Kuru üzüm 1 portakal kabuğu Kış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kış Kurabiyesi Tanımı İçin Malzemeler 1 adet portakal 1 su bardağı şeker 2 adet yumurta 1 çay bardağı hindistan cevizi Yarım su bardağı sıvı yağ 100 gram tereyağı 1 su bardağı üzüm kurusu 1 paket kabartma tuzu 1 paket vanilya Aldığı kadar un Kış Kurabiyesi Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Portakallı Üzümlü Kış Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta (bir sari üzerine) 2 adet portakal suyu ( yaklaşık bir çay bardağı) 1 su bardağı şeker 2 yemek kaşığı portakal rendesi 2 paket vanilya 1 paket kabartma tozu 1 çay bardağı nişasta 3.5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tarçınlı Zencefilli Kış Kurabiyesi Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağından bir parmak fazla pudra şekeri 1 su bardağı sıvı yağ 2 tatlı kaşığı toz zencefil 1 tatlı kaşığı tarçın 1 portakal kabuğunun rendesi 1 paket kabartma tozu Yarım su bardağı ceviz, fındık içi 3,5- 4 su bardağı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kış Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 1 çay bardağı sıvı yağ 2 adet yumurta 2 yemek kaşığı yoğurt 5 yemek kaşığı toz şeker 4 su bardağı un ( kulak göğsü kıvamını alana kadar dikkatli halde unu koyalım farklılık gösterebilir ) 2 portakal kabuğu rendesi 2 küçük portakal 1 paket damla çikolata (...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt