Son konular

Kış Salatası Tarifi (Videolu Anlatım)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kış Salatası Tarifi İçin Malzemeler
1 kilo brokoli
1 orta boy karnabahar
5 adet havuç
2 adet limon
Yarım çay bardağı zeytinyağı
Haşlamak için;
Yeterince su

Kış Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle tenceremize suyumuzu koyarak kaynatıyoruz.
İçerisine ilk önce karnabaharımızı koyarak yumuşamasını sağlıyoruz.
Kaynayan suyun içerisine karnabahardan sonra, brokoli ve havuçlarımız da ekleyerek yumuşamasını sağlıyoruz.
Daha sonra iki limonumuzu sıkarak hazırlıyoruz. Haşlamış olduğumuz sebzeleri salata kasesine seriyoruz.
Sıkmış olduğumuz limonların üstüne zeytinyağımızı ekliyoruz. Üzerine tuzumuzu ekleyerek iyice karıştırıyoruz.
Sebzelerin üzerine sosumuzu gezdiriyoruz ve afiyetle yiyoruz. Gerçek lezzetler.
Kış Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Sulu Köfte (Topalak Köfte) Tarifi İçin Malzemeler Yarım kilo kuzu kıyması 250 gram kadar domates ve biber sosu 1 adet yumurta 1 adet kuru soğan 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı karabiber 1 çay bardağı köftelik bulgur 1 tutam taze fesleğen yaprağı 4 yemek kaşığı zeytinyağı Un Sulu Köfte...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Deniz Börülcesi Salatası Tarifi ( Anlatım ) İçin Malzemeler 6 demet deniz börülcesi 1 çay bardağı zeytinyağı 2 yemek kaşığı sirke 4 diş sarımsak 1,5 adet limon Haşlamak için su 1 çay kaşığı karbonat Deniz Börülcesi Salatası Tarifi ( Anlatım ) Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk önce deniz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Karışık Turşu Tarifi ( Videolu Anlatım) İçin Malzemeler 2 kilo turşuluk tarla salatalık Yarım kilo kıl sivri biber Yarım kilo tatlı biber 250 gram kırmızı biber 750 gram havuç 3 çay bardağı sirke 9 yemek kaşığı kaya tuzu 1 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı limon tuzu 1 avuç nohut 1 büyük baş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Truff Tarifi İçin Malzemeler Robottan çekilmiş 2 kase sade kek 2 su bardağı süt 1 yemek kaşığı tereyağı 1 paket kakao 1 küçük kase fındık kırığı 60 gram bitter çikolata 100 gram beyaz çikolata Süslemek için; Pasta süsleri Truff Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Öncelikle toz haline...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Anlatım ) İçin Malzemeler 4 adet tavuk but 3 yemek kaşığı zeytinyağı 1 yemek kaşığı tuz 1 küçük kase domates sosu 1 su bardağından 1 parmak eksik tel şehriye Yeterince su Tel Şehriyeli Tavuk Suyu Çorbası Tarifi ( Anlatım ) Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt