Son konular

Kıyır Kıyır Benekli Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kıyır Kıyır Benekli Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler
150 gram margarin (Veya tereyağ)
1, 5 çay bardağı pudra şekeri
2 yemek kaşığı nişasta
1 çay bardağı sıvı yağ
1 vanilya
Un
1 tatlı kaşığı kakao (Ayırdığımız hamur için)

Kıyır Kıyır Benekli Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Malzemelerimizi sırası ile uygun bir kaba alalım. Unu kontrollü bir şekilde yavaş yavaş ekleyerek yoğuralım.
Hamur tam kıvamını almadan önce ceviz büyüklüğünde bir parça ayıralım (Kakao eklediğimiz için hamur katılaşıyor yumuşak kıvam olması gerekiyor).
Daha sonra hamuru ele yapışmayan bir kıvam elde edelim. Sonra ayırdığımız hamurun içine 1 tatlı kaşığı kakao ekleyelim ve yoğuralım.
Hamurumuzu bir merdane yardımıyla açalım (Hamurda nişasta olduğu için şekil vermek biraz zor olabilir bu esnada ben poşet kullanıyorum şekilleri bozulmadan rahatlıkla tepsiye dizebilirsiniz)
Bisküvi kalınlığında olan hamurumuzun üzerine kakaolu hamurdan minik toplar yapalım ve tekrar merdane ile üzerinden geçelim daha sonra şekil verelim (Ben bardak kullanmayı tercih ettim)
Dilerseniz benim gibi yeğeninizle veya çocuklarınızla emojide yapabilirsiniz.
Kurabiyelerimizi tamamladıktan sonra 170 derece önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 dakika kontrollü bir şekilde pişirelim. Denemek isteyenlere şimdiden afiyet olsun.
Kıyır Kıyır Benekli Kurabiye Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıyır Kıyır Ağızda Dağılan Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz 3 yemek kaşığı toz şeker 1 paket kabartma tozu 1 yumurta (sarısı üzerine, beyazı hamurun içine) Yarım çay bardağı çörek otu ( evde öğütülmüş çörek otu tozum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kakaolu Nefis Kıyır Kıyır Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 paket margarin 1 su bardağı sıvı yağ 2 yemek kaşığı yoğurt 1 çay bardağı çekilmiş ceviz Yarım çay bardağından biraz fazla damla çikolata 1 limon kabuğu rendesi (isteğe bağlı) 50 gram kakao (2.5 tepeleme...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kıyır Kıyır Tırtıl Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler Yarım paket oda sıcaklığında yumuşamış margarin,veya tereyağı Yarım su bardağı zeytinyağı 1 su bardağı pudra şekeri Yarım su bardağı mısır nişastası 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2 yemek kaşığı kakao 3 su bardağı un ortalama, yumuşak ele...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kıyır Kıyır Şahane Mantar Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 250 gram tereyağı veya margarin 4 su bardağı nişasta 2 adet yumurta 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 1.5 su bardağı pudra şekeri Aldığı kadar un (Ben 1 su bardağından 1 parmak eksik kullandım) Kakao Kıyır Kıyır Şahane Mantar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıyır Kıyır Ağızda Dağılan Fındıklı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta (Sarısı içine beyazı üzerine ) 3 yemek kaşığı şeker 5 yemek kaşığı hindistan cevizi 5 yemek kaşığı pudra şekeri 1 paket oda sıcaklığında margarin 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya Aldığı kadar un (3.5 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
Üst Alt