Son konular

Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Materyaller
125 gram oda ısısında tereyağı yahut margarin (Yarı yarıya da tercih edebilirsiniz)
1 çay bardağı sıvı yağ
1 yumurta akı (Sarısı üzerine)
1 çay kaşığı tuz tepeleme
1 çay kaşığı mahlep (Varsa)
1 yemek kaşığı şeker
2 yemek kaşığı sirke
2 yemek kaşığı kavrulmuş susam
1.5 yemek kaşığı çörek otu
Yarım paket kabartma tozu
Aldığı kadar un (3-3,5 bardak kadar)

Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Tüm materyalleri karıştırıp ele yapışmayacak yumuşak bir hamur hazırlayın.Margarin oda ısısında olacak. Hamura istediğiniz hali verip tepsiye dizin.
Üzerine ayırdığımız yumurta sarısını sürün dilek ederseniz üstüne çörek otu serpebilirsiniz.
Evvelce ısıtılmış fırında 180-200 derece ortasında pişirin.
Bu ölçüden 2 tepsi çıkıyor ben genelde yarım ölçü yapıyorum. Afiyet olsun
Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıyı Kıyır Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 100 gram tereyağı yada margarin (oda ısısında) 1 çay bardağı zeytinyağ yağ (ben yarım kulandım) 1 adet yumurta fakat beyazı alacağız (sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı toz şeker 1 çay kaşığı tuz Yarım paket kabartma tozu 2-3 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tadına Doyamayacağınız Kıyır Kıyır Mahlepli Çörek Otlu Tuzlu Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 200 gram katı yağ (oda ısısında) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 yumurta(sarısı üzerine) 1 tatlı kaşığı mahlep 1 yemek kaşığı çörek otu 2 yemek kaşığı sirke(ben elma sirkesi kullandım) 1 paket kabartma tozu 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Tuzlu Kurabiye (Kıyır Kıyır) Tanımı İçin Malzemeler 100 gram margarin yarım çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta (sarısı üzerine akı içine) 1 yemek kaşığı şeker 1 yemek kaşığı sirke 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı mahlep (isteğe bağlı) 1 çay kaşığı kabartma tozu 3 su bardağı un (kontrollü ekleyin)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Kıyır Kıyır Tuzlu Pastane Kurabiyesi Tanımı İçin Materyaller 100 gram tereyağı ya da margarin (Oda ısısında) 1 çay bardağı zeytinyağ 1 adet yumurta beyazı (Sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı toz şeker 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı mahlep (Olmasa da olur) Yarım paket kabartma...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kıyır Kıyır Tuzlu Kurabiye (Tam Tutan Tarif) Tanımı İçin Malzemeler 125 gram margarin yahut tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta akı 1 yemek kaşığı nişasta 2 yemek kaşığı sirke 1 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 3,5 su bardağı un 2 yemek kaşığı kavrulmuş susam...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt