Kıymalı Makarna

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Malzemeler
1 paket makarna
Yarım çay bardağı sıvı yağ
200 gr kıyma
1 tane orta uzunluk soğan
3 tane orta uzunluk domates
1 yemek kaşığı silme biber salçası( domates salçası da olur)
1 tatlı kaşığı toz biber
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı kimyon ve tuz

Kıymalı Makarna Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
İlk olarak makarnayı haşlayalım.
Soğanı piyazlık doğrayalım.
Tencereye yağı alıp soğanı kavuralım.
Kıymayı ekleyip kavuralım.
Salçayı ekleyip konusu çıkana kadar kavuralım.
Küp küp doğranmış domates ekleyip karıştıralım.
Toz biber, karabiber, kimyon ve tuz ekleyelim.
Ardından haşlanmış makarna suyunu bir su bardağı kadar sosun içine ekleyip sosu uygunca pişirelim.
Haşlanmış makarnayı ekleyip karıştırıp ocağı kapatalım.
Servise hazır afiyet olsun
Kıymalı Makarna Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çok Lakin Çok Lezzetli Tavuk Kıymalı Nefis Soslu Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket filiz makarna(ben fiyonk makarna kullandım.) 250 gram tavuk göğsünden yada bagetten kıyma 1 adet orta uzunluk soğan 2 adet yeşil uzun biber 3 yada 4 adet domates(ben konserve domates kullandım. 6 yahut 7 kaşık)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Materyaller 1 paket makarna 300 gram dana kıyma 1 adet kuru soğan 2 adet yeşil biber 1 adet domates 1 yemek kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı tereyağı Yarım çay bardağı su 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Gereçler Yarım paket makarna Gereğince tuz Su Sos için 200 gram dana kıyma 2 adet soğan 1 yemek kaşığı tereyağ 1 yemek kaşığı domates salçası 1 su bardağı rendelenmiş domates(domates püresi kullanılabilir) 1 diş rendelenmiş sarımsak 1’er çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kıymalı Burgu Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket burgu makarna 200 gram kıyma orta yağlı dana kıyma 2 adet kuru soğan 2 diş sarımsak 2 adet yeşil biber 3 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı tereyağı 2 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 2 adet domates rendesi Tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Fırında Kıymalı Makarna ️ Tanımı İçin Malzemeler 1 paket fırın makarna 2 yemek kaşığı un 1.5 yemek kaşığı tereyağı 3 su bardağı süt 5 adet soğan 1 diş sarımsak 1 tas kadar kıyma 1 tas kadar kaşar rendesi 2 adet domates rendesi Karabiber, pul biber, tuz Fırında Kıymalı Makarna ️ Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt