Kıymalı Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Gereçler
Yarım paket makarna
Gereğince tuz
Su
Sos için
200 gram dana kıyma
2 adet soğan
1 yemek kaşığı tereyağ
1 yemek kaşığı domates salçası
1 su bardağı rendelenmiş domates(domates püresi kullanılabilir)
1 diş rendelenmiş sarımsak
1’er çay kaşığı tuz,karabiber,pulbiber,kırmızı toz biber
1 çay bardağı su

Kıymalı Makarna Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Tencereye 2 litreye yakın su koyulur ve kaynamaya bırakılır .
Su kaynayınca tuz ek edelim makarnayı da kaynar suyun içine bırakarak haşlayalım.
Makarna birbirine yapışmaması için suyuna 1 yemek kaşığı sıvı yağ ekleyebilirsiniz.
Haşlanan makarnanın suyunu süzelim.
Sosu için tava yada tencereye ocağa alalım ısıtalım .
Isınan tava yada tencerenin içine kıymayı koyarak yüksek ateşte kavuralım.
Küçük doğranmış soğanları ve tereyağını koyarak kavurmaya devam edelim.
Salça ve rendelenmiş domates ekleyerek bir kaç dakika daha kavuralım.
Tuz ve baharatları ek edelim.
1 çay bardağı su ekleyerek orta ateşte kapağı kapalı olarak 7-8 dakika pişirelim.
Suyunu süzdüğümüz makarnaları kıymalı sosun içine alarak karıştıralım ocağın altını kapatalım.
Ben kıymalı sostan birkaç kaşık üzeri için ayırdım servis sırasında makarnamın üzerine ayırdığım sosu koyup servis yaptım.Deneyecek arkadaşlarıma afiyet olsun .
Kıymalı Makarna Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Malzemeler 1 paket makarna Yarım çay bardağı sıvı yağ 200 gr kıyma 1 tane orta uzunluk soğan 3 tane orta uzunluk domates 1 yemek kaşığı silme biber salçası( domates salçası da olur) 1 tatlı kaşığı toz biber 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon ve tuz Kıymalı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fırında Kıymalı Makarna ️ Tanımı İçin Malzemeler 1 paket fırın makarna 2 yemek kaşığı un 1.5 yemek kaşığı tereyağı 3 su bardağı süt 5 adet soğan 1 diş sarımsak 1 tas kadar kıyma 1 tas kadar kaşar rendesi 2 adet domates rendesi Karabiber, pul biber, tuz Fırında Kıymalı Makarna ️ Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Taze Makarna Hamurundan Kıymalı Fettucini Tarifi İçin Malzemeler 220 gram un 110 gram semolina unu 3 adet yumurta 1 yemek kaşığı zeytinyağ Sos için ; 150 gram kıyma 1 adet küçük soğan 1-2 diş sarımsak 2 adet salkım domates 1 tatlı kaşığı domates biber karışık salça Sıvı yağ 1 adet küçük havuç...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kıymalı Makarna Tanımı İçin Materyaller Yarım paketten biraz fazla makarna 250 gram kıyma 2 adet domates 1 adet biber 1 adet soğan Yarım yemek kaşığı salça Yeteri kadar sıcak su Zeytinyağı Tuz Karabiber Kırmızı pul biber Çok az kimyon Kıymalı Makarna Tanımı Yapılışı Kıymamızı tavaya alıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Çok Lakin Çok Lezzetli Tavuk Kıymalı Nefis Soslu Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket filiz makarna(ben fiyonk makarna kullandım.) 250 gram tavuk göğsünden yada bagetten kıyma 1 adet orta uzunluk soğan 2 adet yeşil uzun biber 3 yada 4 adet domates(ben konserve domates kullandım. 6 yahut 7 kaşık)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt