Son konular

Kolay El Açması Gözleme (Mayasız)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kolay El Açması Gözleme (Mayasız) Tarifi İçin Malzemeler

Hamur için
3 su bardağı un
1 su bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
1 çay kaşığı tuz
İç malzemeleri
150 gram kaşar peyniri
150 gram yağlı peynir
Yarım demet maydanoz
Not: isterseniz lor peyniri vs farklı peynirlerde kullanabilirsiniz
Üzerine ve içine tereyağ 2 kaşık sıvı yağ ( ben zeytinyağ kullandım)

Kolay El Açması Gözleme (Mayasız) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce bir kaba unu tuzu sütü yağı koyuyoruz.
Biraz kapta un iyice karışınca tezgaha alıp güzel bir hamur olacak şekilde yoğuruyoruz.
Sonra küçük parçalara ayırıp üzerine jelatin folyo ile kapatın kurumasınlar.
Az un serpip tezgaha tabak büyüklüğünde açıyoruz.
İçine yağ sürüp peynirli harcımızdan yarısına döküyoruz. Resimlerden bakabilirsiniz kapatıp önce parmaklarımızla iyice bastırıp uçlarından sonra çatalla şekil verebilirsiniz bir tarafta ocağa uygun tavayı koyuyoruz.
İlk gözlemeleri biraz yağ koyarak yaptım sonrakilerde yağ koymadım tavaya iki tarafı da kızarana kadar pişiriyoruz.
Pişen gözlemelerin üzerine fırçayla yağ sürüyoruz ( tereyağını uygun bir tavada eritin kolay sürmek için ) Sıcak sıcak servis yapın afiyet olsun
Kolay El Açması Gözleme (Mayasız) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mayasız El Açması Çökelekli Gözleme (Sahura Enfes Tarif) Tanımı İçin Malzemeler 2,5 su bardağı ılık su Yarım tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı yağ Aldığı kadar un 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 kase çökelek (Peynirde tercih edilebilir) Margarin (Üzerine sürmek için ) Mayasız El Açması Çökelekli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Hamuru Ayranlı Kabaran Pırasalı Mayasız İpek Gözleme (Tadına Doyum Olmaz ) Tanımı İçin Materyaller 3 su bardağı ayran, yoğurt suyu yada ılık su 1 tatlı kaşığı tuz 7 yada 7,5 su bardağı un İç harcı; 4 yada 5 adet pırasa 2 tane havuç 1,5 çay kaşığı tuz Karabiber Pul biber Üzerine sürmek için : Bir...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Gözleme (Mayasız) Tanımı İçin Malzemeler 5 su bardağı un 1 su bardağı süt kaymağıyla birlikte 1 tatlı kaşığı tuz Yoğurmak için su İçi için 1 soğan(büyüğünden) Yarım kilo çökelek yahut lor Karabiber,kırmızı biber,tuz Gözleme (Mayasız) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tüm materyallerle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mayasız Gözleme Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı su 2 yemek kaşığı sıvı yağ 2 çay kaşığı tuz 4-5 su bardağı un Arası için 400 gram ıspanak 1 orta boy kuru soğan Yarım çay bardağı sıvı yağ Tuz,pulbiber Mayasız Gözleme Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Hamur için gerekli tüm...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Ispanak Ve Patatesli Mayasız Gözleme Tanımı İçin Materyaller Hamur için 5 su bardak kadar un 1 çay bardağı süt Tuz ve su İçi için 2 adet kuru soğan 1 adet patates 1 bağ ıspanak Tuz ve karabiber Margarin yahut tereyağı (Yağlamak için) Ispanak Ve Patatesli Mayasız Gözleme Tanımı Nasıl Yapılır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt