Kum Gibi Dağılmayan İrmik Helvası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kum Gibi Dağılmayan İrmik Helvası Tarifi İcin Malzemeler

*1 su bardağı irmik
*Yarım su bardağı sıvı yağ
*1 yemek kaşığı un

Şerbeti icin:

*2 su bardağı şeker
*2 su bardağı su

Kum Gibi Dağılmayan İrmik Helvası Tarifi Yapılışı Ben ağızda kum gibi dağılan, kasıkta bile durmayan irmik helvalarını sevmem Bu tarif tam da benim gibi sevenler icin kayınvalidemin herkes tarafından beğenilen ve aslında tarifi gizli olan irmik helvasını ben ifşa ediyorum ) haydi şimdi tarife

1
*İrmik, sıvı yağ ve un tencereye alınır
*Acık kahverengiye donene kadar kavrulur
*İrmik kavrulurken bir yandan da sıcak suya şeker eklenir ve karıştırılarak şerbet hazırlanır (ocakta kaynatılmayacak, sıcak suyla bir kapta hazırlanacak)
*Hazırlanan şerbet kavrulan irmiğe dokulur
Koyulaşınca altı kapatılıp soğumaya bırakılır

Similar threads

• Soru
Kolay İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 dolu yemek kaşığı tereyağ 2 su bardağı irmik 1 buçuk su bardağından 1 parmak eksik süt 1 su bardağı şeker Yarım su bardağı çekilmiş ceviz Kolay İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk olarak tereyağını ocakta eritiyoruz. Erimiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2,5 su bardağı irmik 200 gr margarin veya tereyağı Şerbet için 3 su bardağı şeker 5 su bardağı su İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İrmik helvasını sevmeyen yoktur sanırım biraz zahmetli bir tatlı ama biraz daha hızlı yapabilmemiz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
İrmik Helvası (Fıstıklı) Tarifi İcin Malzemeler *2 su bardağı irmik *125 gr tereyağı *1 bucuk su bardağı toz şeker *3 su bardağı sut *1 avuc bardağı dolmalık fıstık İrmik Helvası (Fıstıklı) Tarifi Yapılışı 3 su bardağı sut ve toz şeker tencereye alınır Ocağın uzerinde toz şeker eriyene kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı irmik 1,5 su bardağı şeker 2 su bardağı su 3 yemek kaşığı sıvı yağ 2 yemek kaşığı margarin Sade dondurma Dondurmalı İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Şerbet için önce su ve şekeri kaynatalım. Tavaya margarin ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Sütlü İrmik Helvası Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı irmik Yarım paket margarin yani 125 gram 2 su bardağı süt 1,5 su bardağı şeker Sütlü İrmik Helvası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yağ pişirme tenceresinde eritilip, üzerine irmik ilave edilir ve orta ateşte 10 dk kadar...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt