Kumpir

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kumpir Tanımı İçin Materyaller
2-3 adet büyük kumpirlik patates
8-10 yemek kaşığı rus salatası
5-6 adet kornişon turşu
5-6 adet zeytin
1 kutu konserve mısır
Birkaç dilim kavrulmuş sosis yahut sucuk
Ketçap-mayonez
Kaşar rendesi

Kumpir Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Fırında 1buçuk saat civarı pişirdiğim patatesi ortasından yarıp çatalla eziyorum.
Dumanı çıktıktan sonra biraz tereyağı koyup yediriyorum.
Akabinde azar azar kaşar rendesi ekleyerek yediriyorum, kuymak üzere bir kıvamda.
bu basamaktan sonra biraz soğumuş olma ihtimalinden ötürü ben tekrar sıcak fırına koyup biraz bekletiyorum.
Çıkardıktan sonra da üzerine isteğe bağlı tüm malzemelerimi ekliyorum. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Kumpir Tarifi İçin Malzemeler 4 adet büyük boy kumpirlik patates 4 yemek kaşığı tereyağı 1 su bardağı kaşar peynir 1 çay bardağı kornişon 4 adet sosis 1 tatlı kaşığı salça 1 çay bardağı mısır 1 çay bardağı zeytin İsteğe bağlı; Mor lahana tursusu Kısır Kumpir Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kumpir (Hem Lezzetli Hem Ekonomik) Tanımı İçin Malzemeler 2 adet kumpirlik patates 2 yemek kaşığı tereyağı 1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri Salam,sosis,kornişon turşu,zeytin(damak tadınıza nazaran ekleme,çıkarma yapabilirsiniz) Çay kaşığının ucuyla tuz Ketçap,mayonez,acı sos Kumpir (Hem...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Güveçte Kumpir Tarifi İçin Malzemeler 7-8 adet patates (Ufak boylardan) 1 yemek kaşığı tereyağı 2 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri 3 çay kaşığı (Silme) tuz İç malzemesi için: Konserve mısır Kornişon turşu Siyah zeytin Sosis Garnitür Üzeri için: Ketçap Mayonez Güveçte Kumpir Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Kumpir Tanımı İçin Malzemeler 2 tane büyük patates 2 yemek kaşığı tereyağı 2 tane kornişon turşu Garnitür konserve Yeteri kadar kaşar peynir rendesi Arzuya nazaran sosis Mısır Zeytin siyah yeşil Tuz Ketçap Mayonez İçeriğindeki gereçler size kalmış kısır koyanda oluyor lakin dediğim üzere...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kumpir (Ev Yapımı) Tanımı İçin Materyaller 3-4 adet orta uzunluk patates Amerikan salatası için : 1 adet patates 1 adet havuç 2 yemek kaşığı bezelye Yarım göbek salata 2 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı mayonez Zeytin salatası için : 4-adet siyah zeytin 4-5 adet yeşil zeytin 2 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
Üst Alt