Son konular

Kuplarda Elmalı Muhallebi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kuplarda Elmalı Muhallebi Tanımı İçin Materyaller

Muhallebisi için
1 litre süt
5 yemek kaşığı un
9 yemek toz şeker
1 paket vanilya
1 yemek kaşığı tereyağ
Elmalı harç için
4 tane orta uzunluk elma
2 yemek kaşığı toz şeker
Yarım su bardağı ceviz
1 tatlı kaşığı tarçın
15-16 tane bisküvi
Üzeri için
Ceviz kırığı tarcın
Hindistan cevizi

Kuplarda Elmalı Muhallebi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Elmaların kabuklarını soyalım küp küp doğrayalım.
Toz şeker, ceviz, ve tarçını ekleyip tavada pişirelim.
Bisküvileri kırıp ekliyelim ve karıştıralım.
Muhallebimiz için;vanilya ve tereyağ hariç materyallerimizi bir tencereye ekleyip karıştıralım.
Akabinde ocağa alıp orta ateşde kıvam alana kadar pişirelim.Kıvam aldıktan sonra tereyağ ve vanilini de ekleyip karıştıralım.
Kuplara elmaları hisse edelim, üzerine muhallebimizden ekleyelim ve üzerini istediğiniz formda süsleyebilirsiniz.Ben kalan elmalı harcı kullandım. [*]Üzerine de hindistan cevizi ekleyelim. [*]Buzdolabında 2-3 saat dinlendirelim.
Servise hazır
Kuplarda Elmalı Muhallebi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kremşantili Elmalı Pratik Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler Muhallebisi için; 1 litre süt 5 yemek kaşığı un 9 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya 1 yemek kaşığı tereyağı 1 paket sade kremşanti Elmalı harcı için; 3 adet küçük boy elma 2 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tarçın Kremşantili...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Kadayıflı Muhallebi Tanımı İçin Malzemeler 200 gram tel kadayıf 2 yemek kaşığı toz şeker 2 yemek kaşığı tereyağı Yarım su bardağı çekilmiş ceviz içi Muhallebisi için; 1 lt süt 4 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı nişasta 1 su bardağı toz şeker 1 paket vanilya Tereyağı (1 yemek kaşığı ) Kadayıflı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Elmalı Muhallebi Tanımı İçin Materyaller 1 litre süt 1 su bardağı toz şeker 1 yemek kaşığı tereyağ 1 paket vanilya 2 adet elma 3 yemek kaşığı toz şeker 1 tatlı kaşığı tarçın 1 yemek kaşığı tereyağ Elmalı Muhallebi Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Muhallebi için süt ve unu bir kaba...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Narlı Muhallebi Tarifi İçin Malzemeler 1 paket meyveli (Kırmızı) jöle 1 su bardağı nar Muhallebisi için 1 litre süt 3 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı nişasta (Mısır veya buğday fark etmez) 4 yemek kaşığı toz şeker 1 paket vanilya 1 yemek kaşığı tereyağ (Ben teremyağ kullandım) Narlı Muhallebi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Kupta Elmalı Muhallebi Tanımı İçin Malzemeler Elmalı harcı için; 5 adet büyük uzunluk elma Yarım su bardağı şeker 1 tatlı kaşığı tarçın 1 tatlı kaşığı tereyağ Muhallebi için; 1 litre süt 1 adet yumurta Yarım su bardağı şeker 4 yemek kaşığı un 1 paket vanilin Kupta Elmalı Muhallebi Tanımı Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt