Son konular

Kurban Bayramına Özel Davet Yemeği Özbek Pilavı (Videolu)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kurban Bayramına Özel Davet Yemeği Özbek Pilavı (Videolu) Tanımı İçin Gereçler
1 su bardağı sıvıyağ yahut zeytinyağı
2 adet büyük uzunluk soğan
750 gram dana eti
750 gram havuç
1 tatlı kaşığı tuz
4 su bardağı pirinç
4 paket kuş üzümü
2 baş sarımsak
Su

Kurban Bayramına Özel Davet Yemeği Özbek Pilavı (Videolu) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Kuşbaşı doğranmış etleri düdüklü tencerede 20 dakika pişirin.
Derin bir tencereye sıvı yağ alın. Üzerine haşlanmış etleri ek edin.
Etlerin rengi dönene kadar kavurun.
Yarım ay formunda doğranmış soğanları etlerin üzerine koyun.
Havuçları kibrit çöpü biçiminde ince doğrayın.
Soğanlar uygunca yok olana kadar kavurduktan sonra havuçları ekleyin.
Havuçları da 3 dakika kavurun.
Üzerine sıcak suda beklettiğimiz kuş üzümlerini ek edin.
2 baş sarımsağı da tencerenin ortasına yerleştirin.
Havuçlarla tıpkı hizaya gelecek biçimde sıcak su dökün.
Suyu çektikten sonra yıkanmış pirinçleri ek edin.
Pirinçleri biraz geçecek kadar sıcak su dökün.
Yeteri kadar tuz ek ettikten sonra pirinçlerin pişmesini bekleyin.
Pirinçler piştikten sonra demlenmeye bırakın.
Servis tabağına karşıt çevirerek servis edin. Afiyet olsun. Detaylı izlemek için tıklayın.

Similar threads

• Soru
Özbek Pilavı Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı pirinç 300 gram haşlanmış dana eti 1 tane soğan 2 tane havuç 1 çay bardağı zeytinyağ 1 yemek kaşığı tereyağ 1 çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz (Kendinize nazaran ekleyebilirsiniz) 2 su bardağı kaynar et suyu 1 su bardağı kaynar su Özbek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Özbek Pilavı Tanımı İçin Materyaller 350 gram et 2 su bardağı pirinç 1 soğan 2 havuç 3 çorba kaşığı kuş üzümü Yağ Tuz Yenibahar Karabiber Tarçın Özbek Pilavı Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Eti sıvı yağ ile evvel mühürleyip sonra kaynatın. Başka yandan pirinci tuzlu sıcak suda bekletin...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Özbek Pilavı Tanımı İçin Gereçler 2 su bardağı pirinç 4 tane havuç 1 büyük uzunluk soğan Yarım kilo dana antrikot ya da kuzu kuşbaşı 1 su bardağı et suyu 3 su bardağı sıcak su Yarım çay bardağı zeytinyağı 1 yemek kaşığı tereyağı Karabiber Tuz Özbek Pilavı Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Özbek Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 250 -300 gram kuşbaşı et 1 su bardağı baldo pirinç 2 adet havuç 1 adet kuru soğan 1,5 su bardağı su (Ben et suyu kullandım) Kimyon karabiber yarım çay kaşığı 1 baş sarımsak Tuz Özbek Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Etinizi haşlayın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Tavuklu Özbek Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 1 kilo tavuk göğüs (ben kemikli kullandım) 2 su bardağı pirinç 1 su bardağı sıvı yağ 1 büyük baş soğan 1 tane havuç 2 yemek kaşığı kuş üzümü Tuz, karabiber, yedi baharat Üzerine çıkacak kadar sıcak su Tavuklu Özbek Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt