Son konular

Kuru Domatesli Kremalı Spagetti

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kuru Domatesli Kremalı Spagetti Tanımı İçin Gereçler
1 paket spagetti
2 kutu (400 ml) krema
1 avuç küçük ıspanak
5-6 adet kuru domates
3 diş sarımsak
Yarım çay bardağı zeytinyağı
1 yemek kaşığı tereyağı
Toz parmesan
Karabiber
Tuz

Kuru Domatesli Kremalı Spagetti Tanımı Yapılışı

Spagettiyi haşlayın.
Makarna sosunu hazırlamak için tavaya zeytinyağı ekleyerek başlayın.
Akabinde rendelenmiş sarımsağı ekleyin.
1-2 dk sonra evvelden suda yumuşaması için bekletilen kuru domatesleri küçük küçük doğrayın ve ekleyin.
Tereyağını ekleyin.
Tereyağı eridikten sonra kremayı, tuz ve karabiberi ekleyin.
Krema çekmeye yakın doğradığınız küçük ıspanakları ekleyin.
Spagetti haşlanınca sosla birleştirin ve toz parmesan ekleyin.
Üzerine tekrar toz parmesan dökerek servis edin. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Kremalı Mantarlı Spagetti Tanımı İçin Gereçler 1 paket spagetti 1 paket krema 1 bardak sıcak makarna suyu 250-300 gram yıkanmış, doğranmış mantar Sarımsak tozu(isteğe bağlı) 2 yemek kaşığı tereyağ 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 çay kaşığı karabiber 2 çay kaşığı tuz Fesleğen (isteğe bağlı ) 1 çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Tavuklu Mantarlı Spagetti Tarifi İçin Malzemeler 1 paket spagetti makarna 300 – 400 gram julyen doğranmış tavuk göğsü 350 gram mantar 1 kutu krema 1 tepeleme çay kaşığı köri 1 silik çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı pul biber 1 küçük kuru soğan 4-5 kaşık sıvı yağ Yeterli miktarda tuz (Hem sosa...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Köfteli Spagetti Tanımı İçin Malzemeler 300 gram spagetti Biraz tuz 400 gram domatesli makarna sosu (Ben hazır kullandım) Köftesi için; 250 gram dana kıyma 2 yemek kaşığı galeta unu 1 küçük yumurta 1 adet küçük rendelenmiş soğan Maydanoz 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı pul biber Yarım çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
20
  • Soru
Italyan Tarzı Köfteli Spagetti Tanımı İçin Malzemeler 1 paket spagetti ya da linguini makarna Köfte için; 1 kg kıyma (2 lb. kadar) 1 adet büyük uzunluk soğan 1 kase maydanoz Sıvıyağı (Olive oil) 1 tatlı kaşığı tuz 1/2 (yarım) tatlı kaşığı karabiber 1 bardak dolusu ekmek kırığı (Bread crumbs)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kremalı Tavuklu Makarna (Fettucinie Alfredo) Tanımı İçin Gereçler 3-4 kişilik için; Yarım paket fettucinie makarna ( ben yassı spagetti kullandım ) 1,5 lt sıcak su 1 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı sıvı yağ Sosu için; 1 büyük tavuk göğsü 1 kase mantar 1 adet soğan 2 diş sarımsak 1 kutu krema 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt