Son konular

Kuru Fasulye

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Kuru Fasulye Tanımı İçin Malzemeler
1 adet orta uzunluk kuru soğan
100 gr et
1 yemek kaşığı domates salçası
2 su bardağı haşlanmış fasulye
Zetinyağ, çicek yağ ve 1 tatlı kaşığı tereyağ
4 su bardağı sıcak su

Kuru Fasulye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Kuru fasulyemizi akşamdan ıslatıp sabah haşlıyoruz. Haşlanan fasulyemizin suyunu sızdırıp üzerine soğuk su ekliyoruz bu halde hem gazı gidiyor hemde daha hoş pişiyor.
Kuru soğanımızı, etimizi kavurup, yağda kavrulan soğanımıza salçamızı ekleyip, fasulyemizi de ekleyip 5 dakika kavuruyoruz.
Sonrasında suyu ekleyip düdüklüde 15 dakika kısık ateşte pişiriyoruz. Fasulyeden fasulyeye bu değişiklik gösterebilir ve düdüklülerin farklılığını nazaran pişirme mühletleri değişebilir.Not ;Ben akşamdan ıslatıp sabah ise haşlıyorum fasulyeyi sonrasında üzerine soğuk su döküp pişirme saatime kadar bekletiyorum, gazı gidiyor ve daha hoş pısıyor [*]Sunum için ise güvece koymayı tercih ettim yapan ve deneyenlere afiyet şifa olsun
Kuru Fasulye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Etsiz Kuru Fasulye Tanımı İçin Malzemeler 2.5 su bardağı kuru fasulye 1 çay kaşığı karbonat (Fasulyenin kabuklarının çıkmaması için) 2 orta uzunluk kuru soğan (Daha lezzetli olması için) 2 diş sarımsak 2 yemek kaşığı domates-biber salçası 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Kuru Fasulye (Şeker Fasulye) Tanımı İçin Malzemeler 1 kilo şeker fasulye 1 tane yemeklik doğranmış kuru soğan 1 yemek kaşığı biber salçası 1 yemek kaşığı domates salçası 1 tatlı kaşığı tuz Yarım tatlı kaşığı toz şeker 1 çay bardağına yakın sıvı yağ Çeyrek limon Aldığı kadar su Kuru Fasulye...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Lokanta Yolu Kuru Fasulye Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı kuru fasulye 500 gram et 1 adet küçük uzunluk soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1/2 (yarım) çay bardağı sıvı yağ Tuz Karabiber Kimyon Lokanta Yordamı Kuru Fasulye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Öncelikle akşamdan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Kuru Fasulye (Tencerede Ve Gazı Alınmış) (İlk Defa Yapacaklar İçin Ayrıntılı Anlatım) Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı kuru fasulye 1 adet soğan Yarım yemek kaşığı biber salçası 1,5 yemek kaşığı domates salçası 4-5 yemek kaşığı sıvı yağ (yada 2 kaşık tereyağı) 5 su bardağı sıcak su Tuz 1 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Kuru Fasulye (Sucuklu) Tanımı İçin Malzemeler 2,5 su bardağı kuru fasulye (akşamdan ıslatılır) 2 orta uzunluk kuru soğan 1 kase doğranmış sucuk 1 yemek kaşığı domates salçası Kuru domates 3-4 yemek kaşığı sıvıyağ Tuz Su (kaynar suyla ıslattığım için kaynar su) Kuru Fasulye (Sucuklu) Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
30
Üst Alt