Son konular

Kuymak

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Kuymak Tanımı İçin Materyaller
3 yemek kaşığı tereyağ
3 yemek kaşığı dolusu mısır unu
1 su bardağı kaynar su
1 avuç kadar kolot peyniri( lisan peyniri kullandım ben)
Tuz

Kuymak Tanımı Yapılışı

Tavaya tereyağını alıp eritiyorum, yakmıyorum yalnızca eritiyorum.
Eriyen yağ üzerine mısır unu ekliyorum kokusu çıkana kadar karıştırıyorum.
Orta ateşte, üzerine su ekleyip süratlice karıştırıyorum.
Yoğunlaşmaya başlayınca lisan peynirlerimi ekliyorum 1-2 dk karıştırıyorum.
Çok karıştırmadan peynirin bizatihi erimesini bekliyorum, peynir eridiğinde 1 kez karıştırıp ocaktan alabilirsiniz. Sıcak servis edelim
afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Kadayıflı Muhallebi Tatlısı (Videolu) Tanımı İçin Gereçler Kadayıfı İçin 2 yemek kaşığı tereyağı 200 gram kadayıf ( 1,5 su bardağı ) 40 gram toz şeker ( 2 yemek kaşığı ) 100 gram ceviz ( 1 su bardağı ) Muhallebisi İçin 190 gram toz şeker ( 1 su bardağı ) 50 gram nişasta ( 3 yemek kaşığı ) 40...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Sündükçe Sünen Kuymak Tanımı İçin Materyaller 2.5 yemek kaşığı tereyağ 2.5 yemek kaşığı mısır unu 1 su bardağı su Yarım çay kaşığı tuz 1 kase dolusu kolot peyniri Sündükçe Sünen Kuymak Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Tereyağını tavaya alıp eritiyoruz. Üzerine mısır unu ekleyip...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Çikolatalı Pişmeyen Cheesecake Tanımı İçin Materyaller Tabanı için; 2 paket bisküvi ( istediğiniz bisküvi’ yi kullanabilirsiniz ) 50 gram tereyağı ( 3, 5 yemek kaşığı ) Orta katman için; 400 gram labne 135 gram pudra şekeri ( 1 su bardağı ) 250 gram çikolata 100 gram krema ( yarım paket ) Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Kremalı Limonlu Kek Tanımı Farklı Bir Tanım İçin Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 100 gram tereyağı yahut margarin Yarım su bardağı süt 2 yemek kaşığı sıvı yağ Yarım limonun suyu 1 adet limon kabuğu rendesi 1 paket vanilya 1 paket kabartma tozu Krema için; 1 kutu krema (200 ml) 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Çikolata Kaplı Kek Tanımı İçin Gereçler 3 adet yumurta 1 su bardağı süt (200 ml) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 su bardağı şeker (200 ml) 2.5 su bardağı un 2 adet kabartma tozu 1 adet vanilya 2 yemek kaşığı kakao Üstü için Pul çikolata bir paket Antep fıstık içi tozu Çikolata Kaplı Kek Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt