Son konular

Lahmacun (Mayasız Hamurdan, İç Harcı Muhteşem)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Lahmacun (Mayasız Hamurdan, İç Harcı Muhteşem) Tarifi İçin Malzemeler

Hamuru için ( mayasız hamur);
2 su bardağı su
1 su bardağı süt
Yarım su bardağı sıvı yağ
Tuz ( miktar vermiyorum, herkes damak tadına göre eklesin)
Bardak ölcüm 230 ml

İç malzemesi;
1 kg kıyma
1 çay bardağı sıvı yağ
1 dolu kaşık biber salçası
1 dolu kaşık domates salçası
3-4 tane orta boy soğan
2 tane kapya
4 tane yeşil biber
2 diş sarımsak
1 kutu konserve domates( 250 gr)
Veya 3-4 adet taze ince doğranmış domates
Tuz, karabiber
Acı sevenler için pul biber

Lahmacun (Mayasız Hamurdan, İç Harcı Muhteşem) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Yavaş yavaş un ilave ederek. Kulak memesi kıvamında bir hamur yaptım.
Ben maydanoz hariç bütün malzemeleri rondodan geçirip kıymaya ekledim.
Maydanozu küçük küçük bıçakla doğrayıp ilave ettim ve 5 dk kadar yoğurdum.
Ardından hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarladım. ( tam 28 adet cıktı)
Daha sonra sırayla bezeleri açıp iç malzemeyi hamura yayıp silexte pişirdim.
Aynı şekilde tavada ( kapağı kapalı olacak) veya fırında pişirilebilir. ( fırının en yüksek ayarında).
Yapacaklara afiyet olsun.

Lahmacun (Mayasız Hamurdan, İç Harcı Muhteşem) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tereyağlı Lahmacun Mayasız Çıtır Hamur Tanımı İçin Malzemeler Mayasız hamuru için; 1 kg un 550-600 ml su (Ilık olması kural değil unun kalitesine nazaran su ölçüsü değişebilir) 1 yemek kaşığı tuz 1/2 (yarım) çay bardağı zeytinyağı yahut sıvıyağ Tereyağlı iç harcı için; 250-300 gram orta yağlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı ılık süt 1 tatlı kaşığı tuz (Silme) Aldığı kadar un İç harcı için; 250 gram kıyma 2 büyük kuru soğan 2 tane biber 3 diş sarımsak 2 kaşık biber salçası 6 kaşık dolu dolu domates püresi veya 2 büyük domates rendesi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavada Lahmacun Tanımı İçin Gereçler İç gereç 600 gram kıyma 4 tane büyük soğan 3 diş sarımsak 5-6 tane kapya biber 6 tane köy biberi 3 tane domates 1 yemek kaşığı domates salçası 1-2 tatlı kaşığı biber salçası Yarım demet maydanoz 1 çay bardağı zeytinyağı 1 çay su 1,5 tatlı kaşığı tuz Az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Çok Çok Lezzetli Fındık Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için 2 su bardağı ılık su 1 paket maya 1 tatlı kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı şeker 5 su bardağı un (Bardak ölçüm 250 ml) İç harcı için 300 gram kıyma 2 tane yeşil biber 2 tane orta boy domates 2 tane ortaboy kurusoğan 1 avuç maydanoz 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Çıtır Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler Hamur için gereken malzemeler: 1 kilo 600 gr un 1 pk yaş maya 1 yemek kaşığı şeker 5 yemek kaşığı zeytinyağı 430 ml süt 430 ml su Tuz İç harcı için gereken malzemeler: 400 g kıyma 3 adet domates 4 adet kapya kırmızı biber 4-5 adet sivri yeşil biber Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt