Lahmacun

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler

Hamuru için;
2 su bardağı ılık su
1 yemek kaşığı tuz
5 su bardağı un
İç harcı için;
300 gram orta yağlı kıyma
2 adet orta boy kuru soğan
2 adet yeşil sivri biber
2 adet kırımızı kapya biber
2 adet domates
3 diş sarımsak
yarım demet maydanoz
1 yemek kaşığı domates salçası
1 yemek kaşığı biber salçası
4 yemek kaşığı sıvı yağ
Tuz
Kırmızı toz biber
Karabiber

Lahmacun Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Öncelikle iç malzemesi hazırlıyorum; soğan, sarımsak, domates, yeşilbiber, kırmızıbiber, demet maydanoz onları rondodan geçiyoruz ardından kıymanın içine atıyoruz güzelce yoğuruyorum.
Sonrasında tuzunu, baharatlarını ilave edip, salçasıyla karıştırıyoruz. Bunları bitirdikten sonra hamurunu yapıyoruz. Unu, tuzu suyu ekledikten sonra yürüyoruz, dinlendirmeye bırakıyoruz.
Hamurları beze haline alıyoruz gerekirse elinizde yürüyorsunuz ardından üstlerine nemli bez örtüyoruz uygun bir tava alıp ocağın üstüne koyup ısınmasını bırakıyorsunuz.
Ardından hamurun bir tanesini alıp, merdaneyle açıyoruz ve iç harcını koyuyoruz, elle yapabilirsiniz. Isınmış tavamıza koyup pişirmeye bırakıyoruz. Şimdiden deneyecek olanlara afiyet olsun
Lahmacun Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için: 2 su bardağı su 1 su bardağı süt 1 çorba kaşığı tuz 1 kilo un İç harcı için; 350 gram orta yağlı kıyma 2 büyük soğan 3 çarliston biber 3 diş sarımsak Yarım demet maydanoz 1 su bardağı domates konservesi veya 3-4 adet domates 1 yemek kaşığı domates...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Damak Çatlatan Enfes Tavada Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler 8 su bardağı un 1 yemek kaşığı kuru maya 1 tatlı kaşığı tuz Aldığı kadar ılık su 1 yemek kaşığı kahvaltılık margarin Dış harcı için: Yarım kilo kıyma biraz kuyruk yağı 1 çay bardağı sıvı yağ 4 adet domates ben kışın yapmış olduğum...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Tavada Lahmacun Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için 1.5 su bardağı süt 1 su bardağı su 1 su bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1 paket instant maya Un İç harcı için 200 gram kıyma 2 orta boy domates 1 büyük soğan 1 adet sarımsak 1 adet kapya biber 2 adet yeşil biber 10-12...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Taş Fırında Lahmacun Tanımı İçin Materyaller Hamuru için; 10 bardak ılık su (200 ml) İki paket kuru maya 1 yemek kaşığı tuz Yarım yemek kaşığı şeker Aldığı kadar un (koyu bir hamur elde ediyorum) İç materyali için; 2 kilo kuzu kıyma 4 büyük soğan 8 renkli biber 5 diş sarımsak 1 demet maydanoz 2...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Tavada Lahmacun Tanımı İçin Gereçler İç gereç 600 gram kıyma 4 tane büyük soğan 3 diş sarımsak 5-6 tane kapya biber 6 tane köy biberi 3 tane domates 1 yemek kaşığı domates salçası 1-2 tatlı kaşığı biber salçası Yarım demet maydanoz 1 çay bardağı zeytinyağı 1 çay su 1,5 tatlı kaşığı tuz Az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt