Son konular

Leblebili Kurabiye

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Leblebili Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler
2 su bardağı leblebi tozu
1 su bardağı sıvı yağ
1 su bardağı pudra şekeri
1 çay kaşığı kabartma tozu
1 paket vanilya
Aldığı kadar un (Unu denetimli koyun yoksa hamur katı olur birleşmez ben bir su bardağından 1 parmak fazla un kullandım)
Üzerine;
Leblebi

Leblebili Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tüm materyalleri kar ve yoğurt.
Eşit formda kesimler kopar yuvarla.
Üzerine leblebi koy.
Önceden ısıtılmış 170 derece fırında 15 dk pişir.
İyice buz üzere soğuduğunda tepsiden al yoksa dağılır. İşte bu kadar kolay afiyet olsun. Not ben leblebiyi robotta çektim.
Leblebili Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Tuzlu kurabiye evde nasıl yapılır? Tuzlu kurabiye tarifi için öncelikle malzemeleri hazırlayın. Tuzlu kurabiye yapmak için un, tuz, kabartma tozu, sıvı yağ ve yoğurdu karıştırın. Tuzlu kurabiye yapılışı için hamuru yoğurup şekil verin ve üzerine susam serpin. Tuzlu kurabiye tarifi kolay olduğu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kül kurabiye nasıl yapılır? İşte size kül kurabiye tarifi: 1. Bir karıştırma kabında un, şeker, tuz ve kabartma tozunu karıştırın. 2. Başka bir kapta tahin, sıvı yağ, vanilya özütü ve yumurtayı çırpın. 3. İki karışımı birleştirin ve hamuru yoğurun. 4. Hamurdan küçük parçalar koparıp yuvarlayın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Damla Çikolatalı Kurabiye Nasıl Yapılır Tarifleri? için en lezzetli ve pratik tarifleri bulabileceğiniz bir rehber. Bu tariflerle evinizde kolayca damla çikolatalı kurabiye yapabilirsiniz. İlk olarak, gerekli malzemeleri hazırlayın: un, şeker, tereyağı, yumurta, vanilya ve damla çikolata. Un ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Sevdiklerinle paylaşmayı unutma ! Bu yazıda, İrmik Kurabiye Tatlısı Nasıl Yapılır? tarifini adım adım anlatacağım. İlk olarak, malzemeleri hazırlayın. İrmik, un, şeker, tereyağı, yumurta ve vanilya kullanmanız gerekiyor. İkinci adımda, irmiği tereyağında kavurun ve şekerle karıştırın. Ardından...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Kumlu kurabiye nasıl yapılır? Kumlu kurabiye tarifi için öncelikle un, şeker, tuz, kabartma tozu ve vanilyayı karıştırın. Ardından tereyağını ekleyip yoğurun. Hamuru 30 dakika buzdolabında dinlendirin. Dinlenen hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar alarak yuvarlayın. Üzerlerine pudra şekeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt