Son konular

Lezzeti Sosunda Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Lezzeti Sosunda Makarna Tanımı İçin Materyaller
Yarım paket makarna
Yoğurt
Sosu için
1 yemek kaşığı biber salçası
1 su bardağı su
1’er tatlı kaşığı reyhan pulbiber karabiber sumak nane fesleğen tuz

Lezzeti Sosunda Makarna Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Makarnayı haşlayalım ve soğutup, süzelim.
Yoğurdu çırpıp üzerine ekleyelim.
Sos için olan tüm gereçleri sos tavasına ekleyelim ve güzelce karıştırıp kıvam yoğunlaşıncaya kadar pişirelim. İsterseniz yağ ekleyebilirsiniz.
Hazırladığımız sosu makarnanın üzerine ekleyerek servis edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Similar threads

• Soru
Kendi Sosunda Pişen Domatesli Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket makarna Yaklaşık yarım çay bardağı sıvı yağ 1 soğan 1 diş sarımsak 1 kaşık salça 10 kaşık domates rendesi 1 er çay kaşığı baharat (Pulbiber nane karabiber kekik kimyon) Tuz Tuz ve baharat ölçüleri isteğe bağlı değiştirilebilir 5...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kendi Sosunda Pişen Enfes Makarna Tanımı İçin Gereçler Yarım çay bardağı kadar sıvı yağ 1 orta uzunluk kuru soğan 1 büyük adet çarliston biber 1 orta uzunluk domates 1 yemek kaşığı salça 1 adet tavuk bulyon Tuz ve baharatlar ( ben karabiber, pulbiber, köri ve kajun baharatı kullandım) Kendi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Kendi Sosunda Makarna Tanımı İçin Gereçler 1 paket makarna (Ben fiyonk makarna kullandım ) 1 adet soğan 1 adet domates 1 yemek kaşığı domates salçası 4 yemek kaşığı sıvı yağ 1.5 litre sıcak su Kendi Sosunda Makarna Tanımı Yapılışı Tencereye yağı alalım. Soğanları doğrayıp kavuralım. Akabinde...
Cevaplar
0
Görüntüleme
16
  • Soru
Lezzeti Sosunda Gizli (Fellah Köftesi) Tarifi İçin Malzemeler 2.5 su bardağı köftelik bulgur (Islatmak için 2 su bardağı sıcak su) 1 su bardağı irmik 1 çay bardağı un 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı biber salçası 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı su Sosu için; 1 çay bardağı sıvı yağ 10 diş sarımsak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Lezzeti Sosunda Gizli Muhteşem Kırmızı Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 küçük boy kırmızı lahana 2 küçük boy havuç 1 tutam maydanoz 1 tutam nane 1 tutam taze reyhan 1 avuç ceviz (üzeri için) Sos için; 1 yemek kaşığı ballı hardal 1 yemek kaşığı mayonez 1 tatlı kaşığı nar ekşisi Yarım çay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
Üst Alt