Son konular

Lezzetli Yoğurtlu Karnabahar Salatası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Lezzetli Yoğurtlu Karnabahar Salatası Tanımı İçin Malzemeler
1 adet orta uzunluk karnabahar
3 adet salatalık turşusu
10 yemek kaşığı hazır garnitür
3 yemek kaşığı mayonez
1,5-2 su bardağı süzme yoğurt
1 su bardağı haşlanmış mısır
Yarım demet dereotu
Tuz

Lezzetli Yoğurtlu Karnabahar Salatası Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Karnabaharı ister haşlayın ister buharda pişirin, fakat çok yumuşak olmayacak biçimde.
Soğumuş karnabaharı küçük kesimlere ayırın. Salatalık turşusunu küp küp doğrayın ve karnabaharın üzerine ek edin.
Normalde hazır garnitür hiç kullanmam fakat bugün acılı yetim vardı, mecbur aldım.
Garnitür kullanmak istemeyenler için 1 küçük haşlanmış havuç,1 küçük haşlanmış patatesi küp küp doğrayın ve yarım su bardağı kadar haşlanmış bezelye kullanabilirsiniz.
Dereotunu ince doğrayıp, salata gereçlerin üzerine ek edelim, haşlanmış mısır, rendelenmiş sarımsak, mayonez ve süzme yoğurt. Hepsini hoş karıştıralım.
Süzme yoğurt katı gelirse ben turşu suyundan kullanıp açtırıyorum yoğurdu, bir fikir olarak belirtmek istedim. Bütün gereçleri karıştırdıktan sonra salata servise hazır.
Lezzetli Yoğurtlu Karnabahar Salatası Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Yoğurtlu Karnabahar Salatası Tanımı İçin Malzemeler 1 küçük uzunluk karnabahar 2 orta uzunluk havuç 1 orta uzunluk patates 1 tutam maydanoz Yarım su bardağı haşlanmış mısır 2 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak 1.5 su bardağı yoğurt Tuz Yoğurtlu Karnabahar Salatası Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
Kaşık Kaşık Yediren Yoğurtlu Karbabahar Salatası Tanımı İçin Malzemeler 1 küçük uzunluk karnabahar 2 orta uzunluk havuç 1 orta uzunluk patates 1 tutam maydanoz Yarım su bardağı haşlanmış mısır 2.5 yemek kaşığı mayonez 1 diş sarımsak 1.5 su bardağı yoğurt Tuz Kaşık Kaşık Yediren Yoğurtlu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tok Tutan Soslu Karnabahar Salatası Tanımı İçin Malzemeler 1 adet küçük uzunluk karnabahar 1 adet kapya biber 1 avuç kıyılmış dereotu 1 su b haşlanmış mısır Yarım çay k karabiber 1 çay kaşığı tuz tuz Sosu için; 6-7 yemek kaşığı yoğurt 4 yemek kaşığı mayonez 2 yemek kaşığı sıvı yağ Tok Tutan...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yoğurtlu Aysberkli Tavuk Salatası Tanımı İçin Gereçler Haşlanmış tavuk göğsü 1 adet orta uzunluk aysberk (göbek marul) 3 adet çarliston biber 5-6 tane kornişon turşu 4-5 kol taze soğan 1 çay bardağı haşlanmış mısır 1 çay kaşığı karabiber 1 kilo süzme yoğurt (hazır kullandım bim market ) 3 yemek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Süper Yoğurtlu Gün Salatası Tanımı İçin Gereçler 4 adet haşlanmış patates 3 adet havuç 1 adet kapya biber 10 adet kornişon salatalık turşusu Yarım demet dereotu Yarım çay bardağı zeytinyağı Tuz Üzerine : 1 büyük kase süzme yoğurt 1 su bardağı haşlanmış mısır Yarım çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
Üst Alt