Son konular

Magnolia

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler

*1 litre sut
*1 yumurta sarısı
*1 fincan mısır nişastası
*1 paket bebe biskuvisi
*2 yemek kaşığı un
*Krema (200 ml)
*1 su bardağı toz şeker
*1 vanilya
*İsteğe gore muz ya da cilek

Magnolia Tarifi Yapılışı
1
*Bebe biskuvisini rondodan gecirelim hazır olsun
*Krema biskuvi ve meyve haric, tum malzemeleri karıştırıp muhallebimizi hazırlayalım
*Yani sut, nişasta, yumurta, toz şeker, un, vanilya, derin bir tencere de kıvama gelene kadar, Goz goz olana kadar pıt pıt atana kadar karıştırıyoruz
*Muhallebi piştikten sonra soğumaya alınır, ılık olursa meyve koymakta zorlanılmaz meyveler erimez
*Hazırladığınız geniş derin bardaklar, kuplar icine once bir iki kaşık biskuvi tozunu dokuyorsunuz, sonra uzerine iki parmak kadar muhallebi dokelim
*Meyveleri icerden cama yapıştıracak şekilde doşuyoruz İnce ince keselim ki guzel dursun Uzerine tekrar biskuvi tozu dokulecek
(İsteğe gore şekillendirebilirsiniz) bel ki iki kat yaparsınız belki bir kat size kalmış
Afiyet olsunnn

Similar threads

• Soru
Cilekli Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 buyuk cay bardağı toz şeker *2 yemek kaşığı dolusu nişasta *3 yemek kaşığı dolusu un *1 poşet sade kremşanti *1 yumurta sarısı *1 kaşığı tereyağı *1 paket vanilya *1 paket bebe biskuvisi Yoksa petibor biskuvi (Ben yarım paket petibor yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 litre sut *1 su bardağı toz şeker *2 adet yumurta sarısı *1 Turk kahvesi fincanı mısır nişastası *2 yemek kaşığı tepeleme un *1 adet vanilya *1 kutu krema ( 200 ml) *15 tane cilek Magnolia Tarifi Yapılışı 1 *İlk olarak kadayıfları goz kararı yağ koyup...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler KREMASI İCİN; *1 litre sut *1 yumurta sarısı *2 yemek kaşığı un *2 yemek kaşığı nişasta *1 su bardağı toz şeker *1 paket vanilya *1 paket sıvı krema SUSLEMEK İCİN; *2 paket yulaflı biskuvi (Bebe biskuvisi de olabilir) *Yarım su bardağı fındık (Toz halde de...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 lt sut *1 su bardağı şeker *3 yemek kaşığı un *2 yemek kaşığı nişasta *2 yumurta sarısı *1 paket sıvı krema *Zevkinize gore biskuvi (Ben bebe biskuvisi kullandım) *Cilek ve muz Magnolia Tarifi Yapılışı Tencereye sut, şeker, un, nişasta ve yumurta sarılarını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Magnolia Tarifi İcin Malzemeler *1 yumurta *4 corba kaşığı un *1 su bardağı şeker *2 paket vanilya *1 kutu krema *1 litre sut *1 paket bebe biskuvisi (robotta cekilecek) *Meyve olarak dilediğinizi kullanabilirisiniz ben cilek kullandım Magnolia Tarifi Yapılışı Un ,yumurta, şeker ve sutu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
Üst Alt