Son konular

Mantarlı Kremalı Et Sote (Videolu)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Mantarlı Kremalı Et Sote Tarifi İçin Malzemeler
750 gram dana eti
500 gram mantar
1 adet yeşil sivri biber
1 adet kapya biber
1 adet kuru soğan
1 adet domates
1 yemek kaşığı domates salçası
Yarım çay bardağı sıvı yağ
Birer çay kaşığı tuz, kırmızı toz biber, pul biber ve karabiber
1 adet kutu krema
1 kase rendelenmiş kaşar peyniri

Mantarlı Kremalı Et Sote Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Tavamıza sıvı yağını koyalım ve minik minik doğradığımız dana etimizi de ilave edip karıştıralım.
Biraz piştikten sonra sırayla soğanı, biberleri, domatesi, salçayı ve baharatları ilave edip karıştırıp pişmeye bırakalım.
Mantarlarımızı temizleyip ince ince doğrayalım ve fırın kabımıza dizelim.
Üzerine et sotemizi dökelim.
Biraz soğuduktan sonra kremayı ve kaşar peyniri rendesini de etlerimizin üzerine gezdirelim.
Alüminyum folyoyla üzerini kapatıp önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında 40 dakika pişirelim ve servise hazır.
Umarım dener ve beğenirsiniz şimdiden afiyet olsun kıymetli arkadaşlarım allaha emanet olun

Mantarlı Kremalı Et Sote Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mantarlı Tavuk Sote Ve Kremalı Makarna (İki Tarif Bir Arada) Tarifi İçin Malzemeler Mantarlı tavuk sote için; 700 gram tavuk göğsü 400 gram kültür mantarı 1 adet büyük boy soğan 2 adet kırmızı kapya biber 3 adet yeşil biber 2 diş sarımsak 5 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Mantarlı Tavuk Sote Ve Kremalı Makarna Tarifi İçin Malzemeler 500 gram kuşbaşı tavuklu 300 gram mantar 1 tane yeşil biber 1 tane soğan 3 veya 4 tane domates (Ben konserve kullandım) Yarım çay bardağı su 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon ve tuz 3 yemek kaşığı sıvı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Mantarlı Et Sote Tarifi İçin Malzemeler 400 gram kuşbaşı et (Dana kullandım) 2 tane soğan piyazlık doğranmış 2 adet yeşil biber 1 tane kırmızı kapya biber 2 adet domates Yarım paket mantar Salça, kimyon, karabiber, pulbiber, tuz Mantarlı Et Sote Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Mantarlı Et Sote Tanımı İçin Malzemeler 500 gram dana kuş başı 400 gram mantar 1 adet kırmızı biber 3 adet yeşil biber 1 adet orta uzunluk kuru soğan 2 adet orta uzunluk domates 2 diş sarımsak Yarım yemek kaşığı salça 3 yemek kaşığı sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı yahut margarin 1 er...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mantarlı Et Sote Tanımı İçin Malzemeler 500 gram dana eti 2 yemek kaşığı sıvı yağ 250 gram mantar 2 adet kıl sivri biber (çoğaltabilirsiniz) Yarım kırmızı kapya biber 1 yemek kaşığı tereyağ 1 diş sarımsak 1 yemek kaşığı domates salçası 2 adet kabuğu soyulmuş domates (rondodan geçirdim) 1 tatlı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt