Mantarlı Soslu Makarna

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mantarlı Soslu Makarna Tarifi İçin Malzemeler
1 kilo kültür mantarı
1 büyük kuru soğan
4-5 adet domates ( ben konserve kullandım)
Yarım yemek kaşığı biber salçası
1 çay kaşığı kekik
1 çay kaşığı pulbiber
Yarım çay kaşığı kimyon
Yarım çay kaşığı karabiber
Yarım çay kaşığı toz tatlı biber
1 çimdik nane
Tuz
1 yemek kaşığı tereyağı
3 – 4 yemek kaşığı sıvı yağ
Yarım paketten biraz fazla makarna ( ben burgu kullandım)
Haşlamak için kaynamış su
Tuz
Az sıvı yağ

Mantarlı Soslu Makarna Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhabalar,
Bir tencereye kaynamış suyu alıp üzerine biraz tuz ve sıvı yağı ekleyin.
Üzerine istediğiniz makarnayı koyup haşlamaya bırakın.
Ayrı bir tencerede yağları eritin jülyen doğradığımız soğanları ekleyip biraz pembeleşinceye kadar kavurun.
Ayıklayıp temizlenmiş mantarları ince ince doğrayın ve kavrulan soğanların üzerine ekleyin kavurmaya devam edin.
Suyunu çeken ve kavrulan mantarların üzerine salça ve konserve domatesleri ilave edin biraz pişirin
Baharatları da ekledikden sonra haşlanmış makarnayı da ekleyip karıştırın. Özdeşleştikden sonra servise hazır afiyetler olsun
Mantarlı Soslu Makarna Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Fırında Mantarlı Beşamel Soslu Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket makarna 400 gram mantar 3-4 yemek kaşığı sıvıyağ 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı tuz 1 çay tabağı kadar kaşar rendesi Beşamel sos için; 2 su bardağı süt 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı tereyağ 3 yemek kaşığı sıvıyağ Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Beşamel Soslu Mantarlı Makarna Tanımı İçin Materyaller Makarna Beşamel sos için; 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı margarin 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 buçuk litre süt 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kara biber Yarım paket mantar Üzeri için; Kaşar Beşamel Soslu Mantarlı Makarna Tanımı Yapılışı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
18
  • Soru
Fırında Beşamel Soslu Mantarlı Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket erişte makarna Mantar sote için; 3 yemek kaşığı sıvı yağ Yarım kilo mantar Beşamel sos için; 1 yemek kaşığı tereyağı 3 yemek kaşığı Sıvıyağ 3 yemek kaşığı un 3 su bardağı süt Tuz Karabiber Üzeri için; 150 gram rendelenmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mantarlı Makarnayı Birde Böyle Yiyin Dometes Soslu Mantarlı Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket makarna dilediğiniz makarna olur 1 adet domates rendeledim konserve de olur 1 adet kapya yani kırmızı biber 1 adet yeşil biber 1 adet soğan 500 gram mantar 1 yemek kaşığı salça 2 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Tavuklu, Mantarlı Köri Soslu Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket mantar İstediğiniz miktarda kuşbaşı tavuk eti 1 paket makarna 1 tatlı kaşığı toz köri 1 çay kaşığı tuz Yarım çay kaşığı karabiber Sıvı yağ 1 paket sıvı krema 100ml/yarım çay bardağı süt Tavuklu, Mantarlı Köri Soslu Makarna...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt