Son konular

Mantarlı Tavuklu Köfte

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mantarlı Tavuklu Köfte Tarifi İçin Malzemeler
400 gram mantar (Paket olandan kullandım)
300 gram tavuk kıyması (Evde kıyma yoktu ben paket tavuk gögsünün 1 parçasını robotta çektim)
Yarım bayat ekmek (Robottan geçecek)
1 adet yumurta
İsteğe göre maydanoz
Karabiber, pul biber, tuz
Kızartmak için sıvı yağ

Mantarlı Tavuklu Köfte Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Farklı bir deneyimle geldim biz çok beğendik mantar yemeyen çocuklarım beğenerek yediler inşallah sizlerde beğenirseniz.
Öncelikle mantarları yıkayıp bir güzel rendeliyoruz.
Daha sonra tavaya alıp ocakta suyunu salıp çekene kadar pişiriyoruz.
Suyunu çektikten sonra kabımıza alalım.
Üzerine tavuk kıymamızı yumurtamızı baharatlarımızı koyup kavuruyoruz kıvamını çektiğimiz ekmekle ayarlıyoruz.
Standart köfte gibi kıvamını ayarlayıp şeklini vererek tavada yağda kızartıyoruz. Afiyet olsun.
Mantarlı Tavuklu Köfte Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mantarlı Tavuklu Krepler Tarifi İçin Malzemeler İç harcı için 500 gr tavuk göğsü 500 gr mantar 2-3 adet sivri biber 1 adet kırmızı kapya biber️ 1 bardak kadar zeytin yağı 2 yemek kaşığı un 1,5 2 su bardağı süt Tuz karabiber isteğe göre baharatlandırılır Krep için 2 adet yumurta 3 su bardağı süt...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Mantarlı Tavuklu Makarna Tarifi İçin Malzemeler 1 paket makarna 2 parça tavuk göğsü Mantar 1 paket krema 1 adet soğan Kaşar peyniri Tuz Karabiber Mantarlı Tavuklu Makarna Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Soğanı küçük küçük doğrayıp tavada biraz yumaşatıyoruz, ardından tavukları...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Tavuklu Mantarlı Fettuccine Tarifi İçin Malzemeler 1 paket tagliatelle makarna (Başka da olur) 300 gram tavuk göğsü 500 gram mantar Tuz Karabiber Köri sosu Kekik 1 dal fesleğen 2 paket krema (400ml) Kaşar peyniri rendesi (Yarım su bardağı) Tavuklu Mantarlı Fettuccine Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Tavuklu Mantarlı Börek Tarifi İçin Malzemeler 5 adet yufka 1kg kuşbaşı doğranmış tavuk eti 500 gram mantar 2 adet yeşil biber 1 adet iri kapya biber 1 adet iri soğan 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kimyon 1 çay kaşığı pul biber Bir tutam kekik Tuz Zeytinyağı Yufkayı ıslatmak için; 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Tavuklu Ve Mantarlı Noodle Tarifi İçin Malzemeler 1 paket noodle İstediğiniz kadar tavuk 1 yemek kaşığı tereyağı 1 biber İstediğiniz kadar mantar 1 domates 1 tatlı kaşığı soya sosu 1 çay kaşığı domates salçası 1 çay kaşığı biber salçası 1 çay kaşığı tuz Tavuklu Ve Mantarlı Noodle Tarifi Nasıl...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt