Son konular

Mayasız Kahvaltılık Balon Pişi

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mayasız Kahvaltılık Balon Pişi Tanımı İçin Materyaller
2.5 su bardağı un (Undan una farklılık gösterebilir. azar azar ekleyerek koyalım.)
1 çay kaşığı tepeleme tuz
1 çay kaşığı tepeleme şeker
1 su bardağı kaynar su (Ilıkta olabilir)
Kızartmak için
Yaklaşık 2.5 su bardağı yağ (Derin bir tavada kızartılırsa şişer ve balon biçimini alır)

Mayasız Kahvaltılık Balon Pişi Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Şeker, tuz ve suyu yoğurma kabımıza koyup karıştıralım. Suyu sıcak eklediysek elimizi yakmamaya dikkat edelim.
Azar azar unu ek edip karıştıralım.
Ele yapışmayan kıvama gelince yaptığımız hamuru kesimlere bölelim. Ben 5 kesime böldüm (Hamur başta küçük gözükecek korkmayın yanlış yapmadınız. )
Merdane yardımıyla pasta tabağı boyutunda açalım.
Açtığımız hamurları bıçak yardımıyla keselim kaç kesim çıkarmak istediğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Ben 3 parçayı tabak boyutunda açıp o halde kızarttım. Geriye kalan 2 kesimden 20 tane minik pişi çıktı.
Yağımızın altını yakıp biraz kızmasını bekleyip yaptığımız hamurları yavaşça içine atıp kabarmasını bekleyelim.
1 yahut 2 dakika içinde çabucak kabarır altını denetim edip yakmadan karşıt çevirelim.
Kızarttığımız pişileri üzerine peçete serdiğimiz tabağa alıp servise sunalım. Afiyet olsun.
Mayasız Kahvaltılık Balon Pişi Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mayasız Balon Pişi Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı kaynamış süt 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 3 su bardağı un(kontrollu dökün kulak göğsü yumuşaklığında olacak) Mayasız Balon Pişi Tanımı Yapılışı Yoğurma kabımıza şeker ve tuzu alıyoruz . İçersine kaynamış sütümüzü döküp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Kaynar Suyla Yapılan Balon Pişi Mayasız Kabartma Tozu Kullanmadan Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı kaynar su 200ml lik bardakla 3 su bardağından 1 yemek kaşığı eksik un 300 gr. kadar 2 çay kaşığı tuz 2 çay kaşığı toz şeker Kızarmak için 2, 5 su bardağı sıvı yağ Kullandığım bardak ölçüsü 200ml...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Mayasız Balon Pişi (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 2,5 – 3 bardak un (Kontrollü biçimde ekleyin) 1 adet yumurta 1 adet kabartma toz 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı tepeleme yoğurt Yarım su bardağı maden suyu Mayasız Balon Pişi (Videolu) Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Maden suyunu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mayasız Balon Pişi Tanımı İçin Malzemeler 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 adet kabartma tozu 1 çay kaşığı sirke 3 yemek kaşığı yoğurt 1 çay bardağı su 3,5 yahut 4 su bardağı un İçine isteğe nazaran; Kaşar peyniri yahut beyaz peynir Kızartmak için; Sıvı yağ Mayasız...
Cevaplar
0
Görüntüleme
19
  • Soru
Mayasız , Yumurtasız Balon Pişi Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı süt (200 ml.lik bardakla) 1 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 2-2, 5 su bardağı ortası un (200 ml.lik bardakla) 1 paket kabartma tozu Kızartmak için sıvı yağ Mayasız , Yumurtasız Balon Pişi Tanımı Yapılışı Tüm malzemeyi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt