Son konular

Mayasız Mısır Unlu Zeytinli Poğaça

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mayasız Mısır Unlu Zeytinli Poğaça Tanımı İçin Gereçler
200 gram oda sıcaklığında tereyağı
1 su bardağı mısır unu
3 su bardağına yakın un
2 adet yumurta (1 inin sarısı üzeri için ayrılacak)
4 yemek kaşığı yoğurt
2 çay kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
İçi için ;
Gereğince zeytin (Ben yeşil zeytin kullandım)
Üzeri için ;
1 adet yumurta sarısı
Çörek otu

Mayasız Mısır Unlu Zeytinli Poğaça Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Hamur materyallerini bir kaba alıp karıştırarak unu denetimli ek ediyoruz. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur hazırlıyoruz.
Küçük mandalina büyüklüğünde modüller koparıp, yuvarlayarak elimizde hafif açıyoruz. Zeytin yerleştirip kapatarak form veriyoruz.
Yağlı kağıt serili tepsiye aralıklı dizerek üzerine yumurta sarısı sürüp bıçakla derin olmayan çizikler atıyoruz.
Çörek otu serperek 180 derece fırında yaklaşık 20 dakika pişiriyoruz. Dinlendirerek servis ediyoruz.
Kısa müddette hazırlayabileceğiniz dışı kıyır içi yumuşacık, lezzetli bir poğaça.
İçi için ben yeşil zeytin kullandım fakat isteğe nazaran farklı harçta kullanabilirsiniz.
Dondurucuda uzun mühlet bayatlamadan koruma edebilirsiniz. Deneyeceklere afiyet olsun.
Mayasız Mısır Unlu Zeytinli Poğaça Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mısır Unlu Mayasız Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağı veya margarin 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 adet yumurta (birinin sarısı üzerine) 1 yemek kaşığı sirke (olmasada olur) 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 1 çay kaşığı karbonat 2 su bardağı mısır unu 2,5-3 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Kıyır Kıyır Mayasız Mısır Unlu Çabuk PoğaçaKıyır Kıyır Mayasız Mısır Unlu Çabuk Poğaça Tanımı İçin Materyaller Hamur için : Dolu dolu 2 yemek kaşığı tereyağı 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 tam yumurta + üzerine sürmek için 1 yumurta sarısı ( yumurtalarınız büyükse hamura...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Mayasız Zeytinli Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 2 yumurta (biri sarısı üstüne) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 paket kabartma tozu 1 su bardağı kadar çekirdekleri çıkarılmış zeytin 1 su bardağı kadar ufalanmış istediğiniz beyaz peynir 1 tatlı kaşığı tuz 2 tatlı kaşığı şeker...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mayasız Zeytinli Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 2 yumurta 1 isinin sarısı üzerine 1 çay bardağı yoğurt (100 ml) 1 çay bardağı sıvı yağ (100 ml) 1 tatlı kaşığı tuz 2 paket kabartma tozu 1 yemek kaşığı şeker 3 su bardağı + 2 yemek kaşığı un 1 yemek kaşığı dolusu eritilmiş tereyağı 50 gram beyaz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mayasız Enfes Zeytinli Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta (birinin sarısı üzerine) 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tuz 1 yemek kaşığı şeker 2 paket kabartma tozu 3,5 su bardağı un 1,5 yemek kaşığı eritilmiş tereyağ 50 gram beyaz peynir 10-15 tane doğranmış...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
Üst Alt