Son konular

Mayasız Pamuk Poğaça (Az Malzeme Çok Pratik Mükemmel Sonuç)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mayasız Pamuk Poğaça (Az Malzeme Çok Pratik Mükemmel Sonuç) Tarifi İçin Malzemeler
2 adet yumurta (1’inin sarısını poğaçaların üstüne sürmek için ayırın)
1.5 su bardağı yoğurt
Yarım su bardağı sıvı yağ
1.5 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı şeker
1.5 paket kabartma tozu
Un (yaklaşık 4 bardak)
İçi için;
Beyaz peynir
Maydanoz
Üzeri için;
Yumurta sarısı
Susam, çörekotu

Mayasız Pamuk Poğaça (Az Malzeme Çok Pratik Mükemmel Sonuç) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Önce poğaçaların iç harcını hazırladım.
Peynir ve ince ince doğradığım maydanozları ekleyip karıştırdım.
Hamuru yoğuracağım kaba sıvı yağ, tuz ,şeker, yoğurt,yumurta koyup karıştırdım.
Un ve kabartma tozunu eleyerek yoğurma kabına ekledim ve yoğurmaya başladım.
Yumuşak ve ele yapışmayan bir hamur haline gelene kadar yoğurdum.
Daha sonra hamurdan limon büyüklüğünde parçalar koparıp avucumun arasında yuvarlayıp, bastırarak açtım.
İçine peynirli harçtan koyup kapattım.
Kapattığım kısım yukarıya gelecek şekilde yağlı kağıt serili tepsiye dizdim.
Fırça yardımıyla yumurta sarısını sürdüm ve keskin bıçakla ortasına kesik attım.
Susam ve çörekotu serpip önceden ısıtılmış 180 derecede pişirdim.
Afiyet olsun.

Mayasız Pamuk Poğaça (Az Malzeme Çok Pratik Mükemmel Sonuç) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mayasız Nefis Poğaça Tanımı İçin Malzemeler 2 adet yumurta (1’inin sarısını poğaçaların üstüne sürmek için ayırın) 2 su bardağı yoğurt (220 ml bardak) Yarım su bardağı sıvı yağ 2 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı şeker 2 paket kabartma tozu Un (yaklaşık 5 bardak) İçi için; 1 kase...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Sebzeli Poğaça Tarifi İçin Malzemeler 2 adet patates 1 adet havuç 1 tutam maydanoz Beyaz peynir 2 adet yumurta Tuz 1 su bardağı zeytinyağı 3 adet kabartma tozu 1 çay kaşığı karbonat 1 su bardağı yoğurt 2 su bardağı su Alabildiği kadar un Üzerine; Yumurta sarısı Sebzeli Poğaça Tarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Otlu Poğaça Tanımı İçin Materyaller 125 gram yumuşak tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 1 adet yumurta (sarısını üstü için ayıralım) 2 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı tuz 1 paket kabartma tozu 2 yemek kaşığı mısır nişastası 2 yemek kaşığı elma sirkesi ( üzüm de olur ) 1 adet...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Cepli Poğaça Tanımı İçin Gereçler Hamuru için; 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 paket yaş maya Yarım su bardağı sıvı yağ 1 yemek kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı tuz 2 yemek kaşığı tereyağ eritiyoruz( içine sürmek için ) 1 adet yumurta 1 kilodan fazla un Çörek otu İçi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Dereotlu Kıyır Poğaça Tanımı İçin Materyaller 125 gram tereyağı yahut margarin (Eritilmiş̧) 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 2 adet yumurta birinin sarısı üzerine sürülecek 2 yemek kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı şeker 1 tatlı kaşığı (Silme) tuz 1 paket kabartma tozu Aldığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
Üst Alt