Mayasız Yağ Çekmeyen Yapımı Kolay Çiğ Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mayasız Yağ Çekmeyen Yapımı Kolay Çiğ Börek Tarifi İçin Malzemeler
1 su bardağı yoğurt (Ben ev yoğurdu kullandım)
2 adet yumurta
1 tatlı kaşığı tuz
8-10 damla limon
Alabildiği kadar un
1,5 paket kabartma tozu
İç malzeme;
300 gram köy peyniri
1 su bardağı rendelenmiş kaşar
Maydanoz

Mayasız Yağ Çekmeyen Yapımı Kolay Çiğ Börek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Hamuru yoğuracağınız kaba yoğurdu yumurtayı tuzu koyun.
Üzerine biraz un ekleyip unun üzerine kabartma tozunu ilave edip kabartma tozununun üstüne limonu sıkın.
Kabarcıklar oluşunca hamuru yoğurun.
Yumuşak bir hamur elde edene kadar un ilave ederek yoğurun.
Sadece beş on dakika dinlendirin.
Peyniri ufalayın rendelenmiş kaşarı ve ince doğranmış maydanozu ekleyin karıştırın.
Hamurdan küçük bezeler alın.
Fazla büyük almayın pişerken çok büyük oluyor.
Un yardımı ve oklava ile katmer kalınlığında açın.
Hamurun yarısına iç harçtan koyun, hamuru yarım ay şeklinde katlayın.
Isınmış sıvı yağda kızartın.
Dikkatli olmanızı tavsiye ederim çok çabuk pişen bir hamur.
Lezzetli yağ çekmeyen hafif bir lezzet. Yanında acı sos veya turşu güzel oluyor.
Afiyet şifa olsun

Mayasız Yağ Çekmeyen Yapımı Kolay Çiğ Börek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Çi Börek (Püf Noktalarıyla Yağ Çekmeyen) Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı ılık su 3 su bardağı un 2 tatlı kaşığı üzüm veya elma sirkesi 1 tatlı kaşığı tuz Kıymalı içi için: 300 gram kıyma 1 adet rendelenmiş soğan 1 tatlı kaşığı tuz,karabiber 1/2 (yarım) çay bardağı su Kızartmak için: Sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Asla Yağ Çekmeyen Çiğ Börek Tarifi İçin Malzemeler Hamuru için; 3 su bardağı un 1 su bardağı ılık su 2 tatlı kaşığı sirke 1 tatlı kaşığı tuz Kıymalı harcı için; 300 gram kıyma 1 adet rendelenmiş soğan 1 çay bardağı su 1 tatlı kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber Kızartmak için; Sıvı yağ Asla Yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Puf Puf Kabaran Yağ Çekmeyen Mayasız İçli Pişi Tanımı İçin Materyaller 1 su bardağı süt(ılık) 1 adet yumurta 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı kabartma tozu Yaklaşık 3 su bardağı un İç harcı için de istediğinizi kullanabilirsiniz Ben peynirli hazırladım. Puf Puf Kabaran Yağ Çekmeyen Mayasız...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Pişi (Yağ Çekmeyen Ve Mayasız) Tarifi İçin Malzemeler Hamur için; 3 yemek kaşığı yoğurt 1 adet yumurta 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı kabartma tozu 8 yemek kaşığı tepeleme un Kızartmak için; 2 su bardağı sıvı yağ Pişi (Yağ Çekmeyen Ve Mayasız) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Bütün...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Yalnızca 1 Bardak Sütle Mayasız Yağ Çekmeyen Kahvaltılık (Videolu) Tanımı İçin Gereçler 1 su bardağı süt (200 ml) 2, 5 su bardağı un (300 gr) Yarım tatlı kaşığı tuz (4 gr) 1 paket kabartma tozu (10 gr) 200-300 gram kadar kaşar peyniri Susam, çörekotu, bir tutam maydanoz Kızartmak için; Sıvı yağ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt