Mercimekli Kuskus Salatası

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Mercimekli Kuskus Salatası Tanımı İçin Gereçler
Yarım paket kuskus makarna
1 su bardağı yeşil mercimek
4 yemek kaşığı mısır
1 adet havuç
2 adet köz kırmızı biber
4 adet kornişon turşusu
Yarım demet maydanoz
4 -5 kısım yeşil soğan
Sosu için ;
1 adet limon
1 yemek kaşığı nar ekşisi
5 yemek kaşığı sıvı yağ
1 çay kaşığı pul biber

Mercimekli Kuskus Salatası Tanımı Yapılışı

Birinci evvel mercimeği 5 dakika kadar haşlamaya bırakalım .
Daha sonra kuskus makarnamızı da üzerine ekleyelim .
8 -9 dakika kadar daha haşlamaya bırakalım.
Pişince ocağımızdan alıp süzelim soğumaya bırakalım .
Daha sonra gereçlerimizi hazırlamaya başlayalım.
Kornişon turşumuzu havucumuzu (ben havucu 5 dakika kadar haşladım isteğe nazaran sizde ister haşlayabilirsiniz ister haşlamadan koyabilirsiniz )
Biberimizi ,yeşilliklerimizi doğrayalım .
Daha sonra gereçlerimizi kuskus makarnamızın üzerine ek edelim.
Son olarak da sosumuzu hazırlayıp üzerine döküp karıştıralım ve tanımımız hazır servis edebilirsiniz afiyet olsun
Çok lezzetli salata tanımı hem kolay hem doyurucu katiyen denenmesi gereken bir tanım

Similar threads

• Soru
Yeşil Mercimekli Kuskus Salatası Tanımı İçin Gereçler 1 buçuk su bardağı kuskus haşlanmış 1 su bardağı yeşil mercimeği haşlanmış 1 su bardağı konserve mısır 1 limon suyu 1 çay bardağından bir parmak eksik zeytinyağı 1 tane şili biber 6 tane kornişon salatalık Tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 3 kol...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kuskus Salatası Tanımı İçin Gereçler Yarım paket kuskus makarna 1 su bardağı mısır Yarım demet dereotu Yarım demet maydanoz 1 adet orta uzunluk kırmızı biber (isteyen közlenmiş kırmızı biber de kullanabilir) 3-4 kol taze yeşil soğan 5-6 adet kornişon turşu Sosu için; 1 yemek kaşığı nar ekşisi 1...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Kuskus Salatası Tanımı İçin Materyaller 4 su bardağı şalgam suyu (Ben acılı kullandım, ona karşın acı tadı olmadı) 2 su bardağı kuskus 1 tutam maydanoz 1 tutam dereotu Kornişon turşu (6 adet) 1 su bardağı mısır Nar ekşisi (3 yemek kaşığı) 1 adet limon suyu Yarım çay bardağından biraz az...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
İmajıyla Ye Beni Diyen Kuskus Salatası Tanımı İçin Gereçler Yarım paket kuskus makarna Yarım pancar Yarım demet dereotu 6 adet kornişon 1 kutu konserve mısır 1-2 kol taze soğan İsteğe nazaran sumak yahut limon İmajıyla Ye Beni Diyen Kuskus Salatası Tanımı Yapılışı Tencereye su ve birkaç modüle...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Şalgamlı Kuskus Salatası Tanımı İçin Materyaller 2 su bardağı kuskus 2 su bardağı tatlı şalgam suyu 1 su bardağı olağan su 1 su bardağı mısır 5 adet kornişon salatalık 1 adet közlenmiş kapıya biber 1 tutam maydanoz 1 tutam dere otu 5 kısım yeşil soğan 1 adet limon suyu 1 tatlı kaşığı tuz Yarım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt