Meyhane Pilavı

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Meyhane Pilavı Tarifi İçin Malzemeler
2 su bardağı pilavlık bulgur
1 çay bardağı sıvı yağ
3 su bardağı sıcak su
1 adet kuru soğan (Tercihe göre ️)
2 adet sivri biber
1 adet orta boy domates
1 adet kırmızı biber
1 yemek kaşığı salça
Tuz
Kimyon
Karabiber
Pul biber

Meyhane Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Soğanlar yemeklik doğranıp, doğradığımız soğanı yağda kavuralım.
Ardından doğradığımız sivri biberi ve kırmızı biberi ekleyip kavuralım,.
Salçayı, tuzu, karabiberi, pul biberi ve kimyonu ekleyelim ve biraz bu şekilde kavuralım.
Doğradığımız domatesleri de ekleyelim, güzelce karıştıralım.
Bulguru da ekleyip tekrar karıştıralım.
3 su bardağı sıcak suyu ekleyip, karıştırarak tencerenin kapağını kapatalım ve bulgur biraz kaynayıncaya kadar önce yüksek ateşte, sonrasında ise orta ateşte pişirelim.
Suyunu çektikten sonra ocağı kapatalım, 10 dakika kadar dinlenmeye bırakalım. Dinlenen pilavımızı artık hazır. Afiyet olsun .
Meyhane Pilavı Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Meyhane Pilavı Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı pirinç 4 yemek kaşığı zeytinyağı 4 su bardağı sıcak su 1 tane orta boy kuru soğan 2 tane sivri biber 1 tane kırmızı biber 2 tane orta boy domates 1 yemek kaşığı salça Tuz Karabiber Pul biber Kimyon Meyhane Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Domatesli Bulgur Pilavı (Meyhane Pilavı) Tanımı İçin Malzemeler 2 su bardağı pilavlık bulgur 4 yemek kaşığı sıvı yağ 3 su bardağı sıcak su (Bulgur nazaran farklılık gösterir) 1 adet orta uzunluk kuru soğan 2 adet sivri biber 1 adet kırmızı biber 1 adet orta uzunluk domates 1,5 yemek kaşığı salça...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Meyhane Pilavı (Domatesli Bulgur Pilavı) Tarifi İçin Malzemeler 2 su bardağı pilavlık bulgur 1 adet soğan 2 adet yeşil biber Çok az sıvı yağ 1 yemek kaşığı salça (biber kullandım) 2 adet domates Tuz Karabiber Pulbiber Tercihen çok az kekik (lezzet veriyor ben ekledim ama şart değil tabi ki ) 4...
Cevaplar
0
Görüntüleme
22
  • Soru
Meyhane Pilavı Tanımı İçin Malzemeler 1 su bardağı bulgur 2 su bardağı su 1 soğan Yarım su bardağı yazdan domates 4- 5 yemek kaşığı sıvı yağ Tuz Karabiber Pulbiber Kimyon Yarım yemek kaşığı salça 1 kırmızı kapya biber Sıvı yağ 1 yemek kaşığı tereyağı Meyhane Pilavı Tanımı Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Meyhane Pilavı (Bir Diğer Adıyla Domatesli Biberli Bulgur Pilavı) Tarifi İçin Malzemeler 1 su bardağı pilavlık bulgur 1 orta boy soğan 1 orta boy domates (ben ek olarak kışlık hazırladığım domates soslarımdan da kullandım) 1 sivri biber (isteğe bağlı – ben küçük oğlumda yiyeceği için eklemedim)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt