Meyveli Muhallebi (+6)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Meyveli Muhallebi (+6) Tarifi İçin Malzemeler
1 tatlı kaşığı pirinç unu
1 çay bardağı su
Çeyrek armut
1/3 muz

Meyveli Muhallebi (+6) Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Pirinç ununu su ile kıvam alana kadar pişiriyoruz ve kaseye alıyoruz.
Meyvelerimizin kabuğunu soyup cam rende ya da çatalla eziyoruz.
Muhallebi ile meyveleri karıştırıp bebişlerimize yediriyoruz.Afiyet bal şeker olsun
Meyveli Muhallebi (+6) Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kuru Meyveli Muhallebi (+6) Tarifi İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı irmik 1 yemek kaşığı pirinç unu 1,5 su bardağı su Kuru meyve (ben 3 adet kuru kayısı kullandım) İsteğe göre: 1 tatlı kaşığı pekmez 1 çay kaşığı ceviz Kuru Meyveli Muhallebi (+6) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Pirinçli Meyveli Muhallebi 6+ Tarifi İçin Malzemeler Yarım çay bardağından biraz fazla pirinç 3 çay bardağı su 1 adet amasya elması (cam rendeden geçirilmiş) 1 adet küçük muz( cam rendeden geçirilmiş) Not: benim bardaklarım ve kaşıklarım biraz büyük. dikkate almanızı öneririm Not: bu ölçülerden...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Elmalı Muhallebi (6. Aydan İtibaren) Tarifi İçin Malzemeler Yarım elma 1 tatlı kaşığı pirinç unu 1 çay bardağı su 1 çay kaşığı pekmez Elmalı Muhallebi (6. Aydan İtibaren) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Merhaba hanımlar Pirinç unu ile suyu tencereye alıp karıştırarak kıvam alana...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
İrmikli Muhallebi (+6) Tarifi İçin Malzemeler Yarım elma Yarım armut 1 yemek kaşığı irmik 1 çay bardağı su 1 bebek bisküvisi (ev yapımı eski tariflerimde mevcut) İrmikli Muhallebi (+6) Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Merhaba güzel anneler Önce muhallebimizi hazırlıyoruz ki meyveler...
Cevaplar
0
Görüntüleme
17
  • Soru
Yaş Meyveli Bebek Keki +6 Ay Tarifi İçin Malzemeler 1 yumurta 1/2 (yarım) su bardağı su 1/2 (yarım) su bardağı süt (1 yaş üzeri ise) 1/2 (yarım) çay bardağı hakiki zeytinyağı 1/2 (yarım) kırmızı elma 1/2 (yarım) armut 1 çay kaşığı karbonat 2 bardak tam buğday unu Yaş Meyveli Bebek Keki +6 Ay...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
Üst Alt