Son konular

Midye Kurabiye

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Midye Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler

Kurabiyeler için;
150 gram tereyağı
1 çay bardağı sıvı yağ
4 yemek kaşığı pudra şekeri
4 yemek kaşığı mısır nişastası
1 çay bardağı hindistan cevizi
3 su bardağı un
Çikolatası için;
1 paket sütlü çikolata
1 yemek kaşığı tereyağı
Üzeri için;
Hindistan cevizi yahut antep fıstığı yahut ceviz (dövülmüş olarak)

Midye Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Margarini bir kapta eritiyoruz.
Sıvıyağı ekleyip karıştırıyoruz.
Pudra şekerini ve nişastayı ekleyip karıştırıyoruz.
Hindistan cevizini ekleyip karıştırırken unu yavaş yavaş ekliyoruz. Şayet un az olursa az az ekleyebiliriz.
Elimize ceviz büyüklüğünde modüller alıp yuvalayıp düzleştiriyoruz.
Çay bardağının ağzıyla form veriyoruz.
Fırından çıkınca soğumaya alıyoruz.
Bu esnada çikolatayı benmari yordamı eritip içerisine 1 yemek kaşığı tereyağını ekliyoruz.
Çikolata eriyince kurabiyeleri batırıyoruz.
İsteğe nazaran üzerine hindistan cevizi, fıstık yahut ceviz serpebiliriz. Ben serpmedim. Yalnızca çikolatalı servis ettim.
Midye Kurabiye Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Spesiyal Midye Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 1 paket margarin 2 yumurta birinin sarısını koymayalim. 1 su bardağı pudra şekeri 1 su bardağı mısır nişasta 1 paket kabartma tozu 2 paket vanilya Un Süslemek için; 1 yemek kaşığı pudra şekeri 1 tatlı kaşığı tarçın Nutella ne kadar koymak isterseniz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Midye Kurabiye Tanımı İçin Malzemeler 250 gram margarin yahut tereyağı 2oo gram pudra şekeri 1 adet yumurta 80 gram nişasta Aldığı kadar un (yumuşak bir hamur olucak) Batırmak için; 200 gram eritilmiş çikolata Toz fındık Midye Kurabiye Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Tüm...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Vitamin Deposu Yalancı Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 3 adet muz 2.5 paket bisküvi 1 paket vanilin 2 yemek kaşığı bal Yarım paket hindistan cevizi 2 yemek kaşığı kakao Yarım su bardağı fındık ,fıstık ,ceviz Üzeri İçin ; Hindistan cevizi Damla çikolata Vitamin Deposu Yalancı Kurabiye Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Islak Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 1 adet yumurta 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı şeker (Yarısı pudra şekeri yarısı olağan şeker kullanıyorum ben meskende varsa) 125 gram (Yarım paket) margarin 4 yemek kaşığı kakao 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 3 su bardağı un Şerbeti için ...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Starbucks Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta sarısı 150 gram margarin yahut tereyağı 1 su bardağından 1 parmak eksik pudra şekeri 1 yemek kaşığı su 2 paket şekerli vanilin 1 çay kaşığı kabartma tozu 3 çay kaşığı tarçın 3 su bardağı un 1/2 (yarım) su bardağı damla çikolata 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt