Son konular

Milföy Hamurundan Sebzeli Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Milföy Hamurundan Sebzeli Börek Tarifi İçin Malzemeler
1 yemek kaşığı tereyağı
3 adet pırasa
1 adet patates
1 adet havuç
1 adet milföy hamuru
Tuz
Karabiber
Kırmızı toz biber
Kimyon
Zerdeçal
Üzeri için
1 adet yumurta sarısı
Susam
Çörek otu

Milföy Hamurundan Sebzeli Börek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Herkese merhabalar kahvaltıya pratik bir börek tarifim denemenizi tavsiye ederim.
Ben 10 adet milföy kullandım. Ama bu malzeme oranıyla 1 paket milföy hamuruna yeter. Artan malzemeyle güzel bir fırın yemeği yaptım tarifini ekleyeceğim.
Patates ve havucu kabuklarını soyup yıkayalım, rendeleyip suyunu sıkalım.
Pırasayı halka şeklinde ince olarak keselim.
Tavaya tereyağını alıp erdikten sonra pırasaları ekleyip, pırasalar kendini salınca patates ve havucu ekleyip güzelce kavuralım.
Son olarak tuz ve baharatları ekleyip ocaktan alalım.
Açılan milföylerin içine harcımızdan koyalım kare şeklinde kapatıp kenarları çatalla çizelim.
Son olarak üzerine yumurta sarısı sürüp susam ve çörekotu dökelim ve 180 derece ısıtılmış fırına verelim üzeri kızarana kadar pişirip fırından alalım afiyetle yiyelim.
Milföy Hamurundan Sebzeli Börek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Milföy Hamurundan Börek Tanımı İçin Malzemeler 1 paket milföy hamuru Biraz kaşar yahut rastgele çeşit peynir Üzerine; 1 adet yumurta sarısı Çörekotu Susam Milföy Hamurundan Börek Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Milföy hamurunu tek tek ayıralım ,buzu çözülünce ikiye bölerek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Patatesli Milföy Hamurundan Börek Tarifi İçin Malzemeler 10 adet kare milföy hamuru 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı 1 adet soğan 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı biber salçası 3 adet orta boy patates yarım çay kaşığı karabiber 1 tatlı kaşığı tuz 2 çay kaşığı toz kırmızı biber Üzeri...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Sebzeli Milföy Börek Tanımı İçin Malzemeler Milföy hamuru İç harcı için; 1-2 adet küp doğranmış havuç 3-4 adet küp doğranmış patates 1 su bardağı bezelye Mısır (konserve kullandım) 1 adet kuru soğan 2-3 diş sarımsak Dereotu 1,5 çay kaşığı karabiber Tuz 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı Üzerine...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Milföy Hamurundan Pratik Börek Tanımı İçin Gereçler 9 adet milföy hamuru İçine: 1 çorba kasesi kadar çökelek 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber Üzerine: 1 adet yumurtanın sarısı Bir tutam susam, çörekotu Milföy Hamurundan Pratik Börek Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Merhabalar çok...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Milföy Hamurundan Patatesli Kol Böreği Tarifi İçin Malzemeler 1 paket milföy hamuru İç harcı için 6 adet orta boy patates 3 adet orta boy soğan 1 çay kaşığı karabiber 1 çay kaşığı kırmızı biber Üzeri için 1 adet yumurta sarısı 2 yemek kaşığı sıvı yağ Çörek otu Milföy Hamurundan Patatesli Kol...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
Üst Alt