Son konular

Mis Gibi Ev Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin)

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,938
Mis Üzere Mesken Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin) Tanımı İçin Malzemeler
3 tl günlük taze süt
4 yemek kaşığı mesken yoğurdu (maya için)

Mis Üzere Mesken Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin) Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Merhabalar anne olduktan sonra en sık yaptığım konut yoğurdu hem sağlıklı hemde sindirimi kolay.
Öncelikle günlük sütümüzü tenceremize alıp içine bir kepçe yahut süt taşı koyarak kaynamaya bırakıyoruz
Kaynamaya başlayan sütümüzün altını kısıp 20 dk dakika kaynamasını bekliyoruz.
Kaynaması tamamlanan sütümüzün altını kapatıp biraz ılıklayınca kavanozlara bölüştürdüm.
Ilıklaşınca serçe parmağımız yanmayan ılıklığa gelince 4 yemek kaşığı yoğurdumuzu paylaştırıp karıştırıp kavanozlarımı sıkıca kapatıp mayalanmaya bıraktım.
8 saat sonrası mayalanınca buzdolabına koydum. Afiyetler olsun.
Mis Üzere Mesken Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mis Üzere Tam Tutan Mesken Yoğurdu Tanımı İçin Gereçler 4 litre süt 2 kaşık yoğurt mayası Mis Üzere Tam Tutan Mesken Yoğurdu Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Kaynamış açık sütümüzü yoğurt yapacağımız kaba alalım hafif ılınsın (Serçe parmağımız içinde 8-10 saniye durabilsin) Mayayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mis Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı İçin Materyaller 10 kilo süt 2 tatlı kaşığı yoğurt Mis Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır 10 litrelik sütümüzü üstü köpükle ne ne kadar kaynatıyoruz. Serçe parmağımızı yakmayacak kıvama geldiğinde 2 tatlı kaşığı yoğurdumuzu ekleyerek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Konut İmali Yoğurt Tanımı İçin Materyaller 5 kilo taze günlük inek sütü Mayalamak için ; Yoğurt ( ben 5 litreye 5 kaşık yoğurt koyuyorum kaç litreyse o kadar kaşık yani, ben yıllardır bu türlü yapıyorum çok da hoş yoğurdum olur ) (yoksa yoğurt mayası ancak hiç denemedim yoğurt mayasını) Mesken...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Ev Yoğurdu Tarifi İçin Malzemeler 5 kg süt ( sokak sütü ) 1 kase önceki yoğurdunuzdan maya 1 tatlı kaşığı şeker (Eşki mayayı tatlandırmak için) Ev Yoğurdu Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yaklaşık 15 senedir yoğurdumu evde kendim mayalarım. Deneme yanılma taktiklerini uygulaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Taş Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı İçin Gereçler 3 kg çiğ süt 3 yemek kaşığı yoğurt ( mayalamak için ) Taş Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı Yapılışı Öncelikle sütümüzü kaynamaya köpürmeye başladıktan sonra bi 20 dk kadar kaynamaya devam ettiriyoruz. Ve ocağın altını kapatıyoruz. Yaklaşık 1 saat sonra...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt