Son konular

Mis Gibi Tam Tutan Ev Yoğurdu

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mis Üzere Tam Tutan Mesken Yoğurdu Tanımı İçin Gereçler
4 litre süt
2 kaşık yoğurt mayası

Mis Üzere Tam Tutan Mesken Yoğurdu Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTanımı Yazdır
Kaynamış açık sütümüzü yoğurt yapacağımız kaba alalım hafif ılınsın (Serçe parmağımız içinde 8-10 saniye durabilsin)
Mayayı bir çatal yardımıyla çırpalım. Çırpılmış mayayı süte bırakalım.
Üzerine kapağını çapraz biçimde kapatalım (Ben kare kap kullandım hafif hava alması için kapağını aralık bıraktım)
Üzerini iki örtüyle güzelce örtelim. Bir gece bekletelim. Sabah örtüleri açıp buzdolabına alalım. Mümkünse bir gün de bu türlü kalsın.
Daha sonra dilediğiniz üzere tüketebilirsiniz. Deneyecek sefer şimdiden afiyet olsun. ‍
Mis Üzere Tam Tutan Mesken Yoğurdu Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mis Üzere Mesken Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin) Tanımı İçin Malzemeler 3 tl günlük taze süt 4 yemek kaşığı mesken yoğurdu (maya için) Mis Üzere Mesken Yoğurdu Bebek (Çocuklar İçin) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Merhabalar anne olduktan sonra en sık yaptığım konut yoğurdu hem...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
  • Soru
Mis Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı İçin Materyaller 10 kilo süt 2 tatlı kaşığı yoğurt Mis Üzere Mesken Yoğurdu Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır 10 litrelik sütümüzü üstü köpükle ne ne kadar kaynatıyoruz. Serçe parmağımızı yakmayacak kıvama geldiğinde 2 tatlı kaşığı yoğurdumuzu ekleyerek...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Ev Yoğurdu Tarifi İçin Malzemeler 5 kg süt ( sokak sütü ) 1 kase önceki yoğurdunuzdan maya 1 tatlı kaşığı şeker (Eşki mayayı tatlandırmak için) Ev Yoğurdu Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Yaklaşık 15 senedir yoğurdumu evde kendim mayalarım. Deneme yanılma taktiklerini uygulaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mesken İmali Yoğurt (Videolu) Tanımı İçin Materyaller 3 kg. süt 3 yemek kaşığı yoğurt Mesken Üretimi Yoğurt (Videolu) Tanımı Yapılışı Ben üç kilo süt den yoğurt yapacağım. Sütü geniş mayalayacağımız tencerede kaynatalım. Uygunca kaynatalım ki yoğurdumuz sulu olmasın. Bunun için kaynamaya...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Fırında Konut Yoğurdu İmali Tanımı İçin Gereçler 3 litre çiğ inek sütü 3 kaşık yoğurt Fırında Konut Yoğurdu Üretimi Tanımı Yapılışı Tencerenin için sütü koymadan evvel suyla çalkalayalım ve dökelim. Sütü ek edip orta ateşte kaynayana kadar kepçe ile havalandırarak pişirelim. Kaynayınca altını...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt