Son konular

Mısır Nişastalı Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mısır Nişastalı Kurabiye Tanımı İçin Materyaller
2 adet yumurta
250 gram oda sıcaklığında tereyağı
5 su bardağı mısır nişastası
1 adet vanilya
1 su bardağı toz şeker
1 tatlı kaşığı kabartma tozu
4 yemek kaşığı un

Mısır Nişastalı Kurabiye Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Karıştırma kabına şeker, tereyağ, yumurta ve vanilyayı alıp karıştıralım.
Un ve kabartma tozunu da ekleyelim.
Mısır nişastasının önce 4 su bardağını ekleyip yoğuralım. Bu işlemi yaparken biraz sabır gerekli nişasta una göre biraz daha ince olduğu için narin
5. Bardağı azar azar ekleyelim tahminen hepsini dökeriz belkide yarısı kâfi olacaktır.
Herkesin ölçü kabı farklılık gösterebilir. Mesela ben 5 bardak nişastanın hepsini kullandım yeterli geldi✌ olağan kurabiye hamurundan bir tık sert bir hamur elde ediyoruz.
İstediğimiz şekilleri verip 170 derece önceden ısıtılmış fırında beyaz kalacak şekilde kontrollü bir biçimde pişiriyoruz.
Soğuduktan sonra üzerine pudra şekeri eleyip servis ediyoruz. İsterseniz benmari usulü eritmiş olduğunuz çikolataya pişen kurabiyenin üst kısmını batırıp antep fıstığı, mısır gevreği yahut rastgele istediğiniz bir şeyle süsleyebilirsiniz.
Bu ölçüden toplam 2 tepsi çıkıyor ve 181 adet kurabiye elde ettim.
Israrla denemenizi tavsiye edeceğim şahane bir tat olup yaklaşık bir 25 yıllık tarifimdir kendileri efendim deneyeceklere şimdiden kolay gelsin afiyet olsun .

Similar threads

• Soru
Kurabiye Tanımı İçin Materyaller ️250 gram tereyağı ️1 adet yumurta sarısı ️1 su bardağı pudra şekeri ️1 su bardağından iki parmak eksik mısır nişastası ️1 adet vanilya ️1 çay kaşığı kabartma tozu ️4 su bardağı civarı un ️Süslemek için; Reçel, kahvaltılık çikolata Kurabiye Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
3
  • Soru
Mısır Gevrekli Kurabiye Tanımı İçin Materyaller Hamuru için; 125 gr, margarin yada tereyağı 1 tane yumurta 1 çay bardağı pudra şekeri 1 su bardağı nişasta 1 tatlı kaşığı kabartma tozu 1, 5-2 su bardağı un Üzeri için; 100 gram çikolata 1 yemek kaşığı nutella vb. çikolata 1 su...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
  • Soru
Kurabiye Tanımı İçin Gereçler 1 adet yumurta 250 gram oda sıcaklığında yumuşamış tereyağ 1 çay bardağı sıvı yağ 4 yemek kaşığı nişasta (mısır, buğday farketmez) 6 yemek kaşığı pudra şekeri 1 adet vanilya 5,5 su bardağı un (dikkatli ekleyelim herkeste değişiklik gösterebilir)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
2
  • Soru
Nutellalı Fındıklı Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 2 yemek kaşığı dolusu margarin veya tereyağ (ben tereyağ kullanıyorum) Yarım su bardağı sıvı yağ 3 adet yumurta 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket kabartma tozu 3,5 su bardağı mısır nişastası 2 su bardağı un Üzeri için; 3-4 yemek kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Kiraz Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 3 paket petibör bisküvi 100 gram tereyağı 1 çay bardağı vişne suyu 7 yemek kaşığı süt 1 yemek kaşığı dolusu bal Yarım çay bardağı tozşeker 1,5 çay kaşığı kırmızı besin boyası Gereğince kiraz sapı şuan tam kiraz mevsimi çokça bulunur ve...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt