Mısır Unlu Poğaça (Tereddüt Etmeden Deneyebilirsiniz Lezzetine Hayran Kalacaksınız)

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mısır Unlu Poğaça (Tereddüt Etmeden Deneyebilirsiniz Lezzetine Hayran Kalacaksınız) Tanımı İçin Materyaller
125 gr oda sıcaklığında tereyağ yahut margarin
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı yoğurt
2 adet yumurta (birinin sarısı ayrılacak üzeri için)
1 yemek kaşığı sirke
1 tatlı kaşığı tuz
2 adet kabartma tozu
2 su bardağı mısır unu
2.5 su bardağı un (undan una farklılık olabileceği için 2.5 3 su bardağı yazıyorum, ben 2.5 su bardağı kullandım)
İç harcı için;
1 kase beyaz peynir
4 5 kısım taze soğan (yaprakları)
Üzeri için;
Çörek otu

Mısır Unlu Poğaça (Tereddüt Etmeden Deneyebilirsiniz Lezzetine Hayran Kalacaksınız) Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Hamur yoğurma kabına un, mısır unu, tuz ve kabartma tozlarını ekleyip karıştırdım .
Daha sonra öbür tüm malzemelerimi ekleyip yumuşacık bir hamur elde ettim.
Cevizden az büyük kesimler koparıp elimle ortasını açtırdım harcı ekleyip hamuru iki tarafından tutturup üste kapattım.
Üst tarafı alta gelecek formda yağlı kağıt serilmiş tepsiye dizdim.
Tüm süreç bittikten sonra yumurta sarısını sürüp poğaçaların üzerine ortadan çizik attım ve çörek otu serptim.
Evvelce ısıtılmış 170 derecelik fırında pişirdim.
Afiyet olsun

Similar threads

• Soru
Galete Unlu Poğaça Nasıl Olur? Galete unlu poğaça nasıl yapılır? İşte size basit bir tarif. İlk olarak, bir kabın içinde un, kabartma tozu, tuz ve şeker karıştırılır. Ardından, süt, yoğurt ve sıvı yağ eklenir ve karıştırılır. Hamur yoğrulur ve dinlenmeye bırakılır. Dinlenen hamur, küçük...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Herkese merhabalar....Miss gibi, pofuduk tam buğday unlu poğaçalarım...Tam buğday ununu poğaçada ilk kez denedim. İlk kez deneyince olmayacak diye tedirgin olsam ve korksam da hamuru cıvık hazırlayınca gayet güzel kabardı kendileri...O yüzden adı 'Peynirli Pofuduk Poğaça.' Bu tariflerdeki...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Sütlü Poğaça Nasıl Yapılır Mayasız? Mayasız sütlü poğaça tarifi için gerekli malzemeler: un, süt, yoğurt, kabartma tozu, tuz. Un ve kabartma tozunu karıştırın. Süt ve yoğurdu ekleyip yoğurun. Hamuru 15 dakika dinlendirin. Hamurdan küçük parçalar koparıp yuvarlayın. Üzerlerine yumurta sarısı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Buğday Unlu Poğaça Nasıl Yapılır? Buğday unu, poğaça tarifi, yapılışı, nasıl yapılır, pratik tarifler. Buğday Unlu Poğaça Nasıl Yapılır? İşte adım adım tarifi. Öncelikle, un, tuz, kabartma tozu ve yoğurdu karıştırın. Ardından, maya ve şekeri ekleyip yoğurun. Hamuru dinlenmeye bırakın...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
  • Soru
Nişastalı Poğaça Nasıl Oluyor? Nişastalı poğaça yapmak için öncelikle malzemeleri hazırlamalısınız. Ardından un, nişasta, tuz ve kabartma tozunu karıştırıp yoğurma kabına alın. Üzerine sıvı yağ, yoğurt ve sütü ekleyip yoğurun. Hamuru 15 dakika dinlendirin. Dinlenen hamurdan parçalar koparıp...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
Üst Alt