Son konular

Mor Lahana Salatası

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mor Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler
Yarım orta boy mor lahana
2 yemek kaşığı sıvı yağ
2 yemek kaşığı mayonez
1 çay kaşığı tuz
1 diş sarımsak
1 kase yoğurt

Mor Lahana Salatası Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Lahana bıçak ile ince ince kıyılır ( robottan da geçirebilirsiniz, patates soyacağıda kullanılabilir ben uzun ince kesen rende kullandım).
Tavaya 2 yemek kaşığı sıvı yağ koyulur ve lahanalar ilave edilir .
Lahanalar yumuşayıncaya kadar kavrulur ve soğuması için uygun bir kaba alınır.
Ayrı bir kaseye yoğurt, tuz, rendelenmiş sarımsak ve mayonez alınır karıştırılır ve soğuyan lahanaların üzerine ilave edilerek karıştırılır servis tabağına alınır.
Deneyecek arkadaşlarıma afiyet olsun .

Mor Lahana Salatası Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Turşu Tadında Nefis Mor Lahana Salatası Tanımı İçin Gereçler Yarım orta uzunluk mor lahana Yarım demet maydanoz 1 çay kaşığı tuz 1 yemek kaşığı sirke 1 adet kırmızı kapya biber 2 yemek kaşığı nar ekşisi 1 tatlı kaşığı sumak Yarım çay bardağına yakın sıvı yağ yada zeytinyağı Yarım limon suyu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Mor Lahana Salatası Tarifi İçin Malzemeler 1 adet mor lahana 4-5 yemek kaşığı yoğurt 3 yemek kaşığı mayonez 2-3 diş sarımsak yarım su bardağı ufalanmış ceviz tuz Mor Lahana Salatası Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Lahanamızı ince ince kesip bir kaba alalım. Az miktar tuz koyarak...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mor Lahana Mezesi Tarifi İçin Malzemeler 1 küçük mor lahananın yarısı 5 yemek kaşığı yoğurt 3 yemek kaşığı mayonez 1 sarımsak Tuz Sıvı yağ Mor Lahana Mezesi Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır İlk önce lahanamızı ince ince doğrayın. Tavaya sıvı yağ döküp, içine lahanalar atılır. Kendi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
10
  • Soru
Yoğurtlu Mor Lahana Salatası (Meze) Tanımı İçin Malzemeler 1 adet mor lahananın yarısı 2 yemek kaşığı yoğurt 1 tatlı kaşığı mayonez Sarımsak(isteğe bağlı ben kullanmadım) 1 çay kaşığı tuz Üzeri için ; Ceviz Yoğurtlu Mor Lahana Salatası (Meze) Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Lahanayı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mor Lahana Salatası Tanımı İçin Gereçler Yarım orta uzunluk mor lahana Sıvı yağ Tuz Sarımsak Mayonez Süzme yoğurt Mor Lahana Salatası Tanımı Yapılışı Lahanayı ince ince doğradıktan sonra 4-5 yemek kaşığı yağda yumuşayıncaya kadar pişirip soğumaya bırakıyoruz. Farklı bir kapta 2 çay kaşığı tuz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
4
Üst Alt