Son konular

Mor Lahana Turşusu

Konuyu Yükselt

SoruCevap

Yeni Üye
Tepkime
41
Coin
256,935
Mor Lahana Turşusu Tanımı İçin Malzemeler
1 tane orta uzunluk mor lahana
1 çay bardağı üzüm sirkesi
2 yemek kaşığı silme iri tuz
1 çay bardağı su
1 çay kaşığı limon tuzu
2 dilim limon

Mor Lahana Turşusu Tanımı Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır
Lahanayı evvel ortadan ikiye sonra dörde bölelim. İnce ince doğrayalım.
Bir kabın içine koyup iri tuzu ekleyip karıştıralım.
İsterseniz tuzladıktan sonra elinizle ovuşturup yumuşayıp sulanmasını sağlayın.
Ben tuzlayıp tezgahın üzerinde gidip gelip karıştırdım öğle hazırladım.
Akşama gerçek kavanozladım.
Ayrı bir kasede sirke su ve limon tuzunu karıştırıp lahananın üzerine döküp uygunca karıştıralım.
Kavanoza doldurup suyundanda üzerine dökelim.
Benim gereçlerim bir tane 1 litre bir tanede yarım kavanoz çıktı.
Kapağını sıkıca kapatın bir hafta sonra hazır afiyet olsun
Mor Lahana Turşusu Tanımı Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Mor Lahana Turşusu Tanımı İçin Materyaller 1 adet orta uzunluk mor lahana 1 su bardağı elma sirkesi 1 su bardağı su 1 tatlı kaşığı limon tuzu 1 tatlı kaşığı tuz Mor Lahana Turşusu Tanımı Yapılışı Not EkleTanımı Yazdır Lahanayı güzelce doğrayalım. 1 tatlı kaşığı tuz ile ovalayalım, 10 dk...
Cevaplar
0
Görüntüleme
15
  • Soru
Mor Lahana Turşusu Lokanta Yöntemi Tanımı İçin Gereçler 1 adet mor lahana (yaklaşık 1 kg) 2 yemek kaşığı kaya tuzu 1 adet limon 1 çay kaşığı limon tuzu 6 diş sarımsak 1 tutam maydanoz 1 su bardağı üzüm sirkesi Yeterice ılık su Mor Lahana Turşusu Lokanta Metodu Tanımı Yapılışı Mor lahananın en...
Cevaplar
0
Görüntüleme
14
  • Soru
Mor Lahana (Mor Kelem) Turşusu Tarifi İçin Malzemeler 2 çay kaşığı sumak 2 tatlı kaşığı tuz 1 çay bardağı sirke 1 su bardağı kaynar su 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı limon tuzu Yarım limonun suyu 1 orta boy morlahana 2 büyük diş sarımsak 2 yemek kaşığı sıvı yağ Mor Lahana (Mor Kelem)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mor Lahana Turşusu Tanımı İçin Materyaller 1 orta uzunluk mor lahana 1 tatlı kaşığı limon tuzu 1 su bardağı sirke 1 litre soğuk su Mor Lahana Turşusu Tanımı Nasıl Yapılır? Not EkleTanımı Yazdır Mor lahananın dış yapraklarını temizleyelim. Bıçakla ince ince doğrayalım. Cam şişeye koyalım...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Mor Lahana Turşusu Tanımı İçin Malzemeler 1 adet orta uzunluk mor lahana 1 tatlı kaşığı kaya tuzu (ovmak için) 1 litrelik kavonoz Turşu suyu için 1 tatlı kaşığı kaya tuzu 1 çay kaşığı şeker Yarım çay bardağı zeytinyağı Yarım çay bardağı üzüm sirkesi 2 yemek kaşığı limon suyu Mor Lahana Turşusu...
Cevaplar
0
Görüntüleme
13
Üst Alt