Muhteşem Tadıyla Oldukça Hafif Pizza Tadında Kabak Sarma Börek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Süper Tadıyla Hayli Hafif Pizza Tadında Kabak Sarma Börek Tanımı İçin Gereçler
4 kabak
4 yumurta
2 çorba kaşığı zeytin yağı
1 çay kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı pul biber nane varsa dere otu benim yoktu
1 rende sarımsak
2 sosis
3 çorba kaşığı mısır
100gr kadar beyaz peynir kaşar ve ben birazda lor peyniri kulandım

Mükemmel Tadıyla Hayli Hafif Pizza Tadında Kabak Sarma Börek Tanımı Yapılışı
Not EkleTanımı Yazdır
Kabakları soyup yıkıyoruz ince ince doğruyoruz üzerine tuz ve sıvı yağ sarımsak ekleyip karıştırıyoruz yağlı kağıda üzerine seriyoruz fırına veriyoruz.
Kabaklar biraz yumuşayınca yumurtayı çırpıyoruz içine pul biber nane çok az tuz atıp çırpıyoruz kabakların üzerine döküyoruz.
Yumurta pişince fırından alıyoruz üzerine pizza üzere sosisi ve peynirleri seriyoruz en üzerine mısırıda serip rulo formunda sarıyoruz.
Tekrar fırına veriyoruz hafif üzeri kızarana kadar sonra dilimleyip afiyetle yiyoruz ben üzerine biraz daha pul biber serptim damak zevkinize nazaran.

Similar threads

• Soru
Mısır Unlu Börek Tadında Fırında Kabak Mücver Tanımı İçin Gereçler 3 tane kabak 3 yeşil biber 1 soğan 1 sarımsak 1 tutam maydanoz ve taze nane 2 yumurta 3 çorba kaşığı yoğurt sulu yerinden 1 su bardağından az eksik mısır unu 1 su bardağı un 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı pul biber 1çay kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
45
  • Soru
Su Böreği Tadında Sodalı Börek Tanımı İçin Malzemeler 2 yumurta 1 su bardağı yoğurt 1/2 (yarım) su bardağı sıvı yağ 5 adet yufka 1/2 (yarım) su bardağı süt 1 su bardağı soda İç harcı olarak; 200 gram beyaz peynir Yarım demet maydanoz 1 çay kaşığı pul biber Su Böreği Tadında Sodalı Börek Tanımı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
21
  • Soru
İçli Köfte Tadında Börek (Dondurucuda Saklanabilir) Tanımı İçin Gereçler İç harcı için; 1 küçük uzunluk kuru soğan 200 gram kıyma Yarım çay bardağı ince bulgur 1 çay bardağı kıyılmış ceviz içi 1 çay kaşığı tepeleme tuz 1 çay kaşığı silme karabiber Çay kaşığının ucuyla kimyon dileğe nazaran...
Cevaplar
0
Görüntüleme
26
  • Soru
Pratik Pizza Tadında Milföy Börek Tanımı İçin Gereçler 8 adet kare milföy börek 1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri Çeyrek kangal sucuk 1 adet çekirdekleri alınmış domates 1 adet sivri biber Çay kaşığının ucuyla karabiber Bir fiske kekik Tuz Üzerine sürmek için; Yumurta sarısı 1 çorba kaşığı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
12
  • Soru
Pizza Tadında Patatesli Omlet Tarifi İçin Malzemeler 1 orta boy patates 1 sivri biber yada kapya biber Sucuk (miktarı damak zevkinize göre parmağımın uzunluğunda kesilmiş sucuk kulandım) 2 yumurta Kızartmak için: Biraz sıvı yağ Sos için: 1 tatlı kaşığı domates salçası Biraz su (sulandırmak için)...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
Üst Alt