Son konular

Mürdüm Erikli Kek

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Mürdüm Erikli Kek Tarifi İçin Malzemeler
3 adet yumurta
1 çay bardağı şeker
1 çay bardağı sıvı yağ
1 çay bardağı süt
Yarım limon kabuğu rendesi
1 adet vanilya
1 adet kabartma tozu
3,5 çay bardağı un
Üzeri için;
8-10 adet mürdüm eriği
Yarım limon kabuğu rendesi
Crumble için;
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı şeker
4 yemek kaşığı un

Mürdüm Erikli Kek Tarifi Nasıl Yapılır?
Not EkleTarifi Yazdır

Eriğin verdiği o ekşimsi tadın yakıştığını enfes bir kek.
Öncelikle yumurta ve şekeri 5 dk mikserle çırpalım.
Daha sonra sıvı yağ ve sütü döküp karıştıralım.
Elediğimiz un, kabartma tozu ve vanilya yı da ilave edelim.
Rendelenmiş limon kabuğunu da ekleyip bir güzel karıştıralım ve yağladığımız kelepçeli kalıbımıza harcımızı dökelim ve iyice her tarafı eşit olacak şekilde yayalım.
Harcımız diğer kek tariflerine göre daha katı olacaktır ki erikler içine çökmesin.
Daha sonra çekirdeklerini çıkarıp ince ince dilimlediğimiz eriklerimizi sırayla dizelim.
Üzerine rendelenmiş limon kabuğunu da serpelim.
Crumble için tereyağı ve şekeri elimizle iyice yoğuralım.
Daha sonra unumuzu da ekleyip tekrar yoğuralım ve kekimizin üzerine hepsini serpiştirelim.
Daha sonra önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında kekimiz pişene kadar pişirelim. Kürdan testi ile pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz.
Fırından çıkan kekimizi 20-25 dk. Dinlendirip kelepçeli kalıbımızdan çıkarıp servis edebilirsiniz.
Mürdüm Erikli Kek Tarifi Fotoğraflı Yapılışı

Similar threads

• Soru
Kolay Ve Şipşak Hazırlayacağınız Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Materyaller 2 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 1 çay bardağı yoğurt 1 paket şekerli vanilin 1 paket kabartma tozu 2 buçuk su bardağı un (Kaptanlarun gulbeyazun serisi) 1 çorba kasesi dolusu yıkanıp dilimlenmiş...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Mürdüm Erikli Kek Tarifi İçin Malzemeler 125 gram tereyağı (Oda ısısında yumuşamış) 3 adet yumurta 1 su bardağı toz şeker 1 çay bardağı yoğurt 1 çay bardağı ince çekilmiş fındık içi 1 adet kabartma tozu 1.5 su bardağı un 15-20 adet mürdüm eriği Mürdüm Erikli Kek Tarifi Nasıl Yapılır? Not...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Mürdüm Erikli Pamuk Kek Tarifi İçin Malzemeler 2 adet yumurta 125 gram margarin yada tereyağı 1 çay bardağı şeker 1 çay bardağı süt 1 paket vanilin 1 paket kabartma tozu 2-2,5 su bardağı un 7-8 adet mürdüm eriği Üzeri için; Toz şeker Mürdüm Erikli Pamuk Kek Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi...
Cevaplar
0
Görüntüleme
23
  • Soru
Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Gereçler 800-1000 gram mürdüm eriği (Çekirdekleri çıkartılmış ve dörde bölünmüş) 125 gram yumuşak tereyağı 3 orta uzunluk yumurta 200 gram şeker (1 su bardağı) 200-220 gram un (1,5 su bardağı un) Kabartma tozu (8gr) 1 paket vanilya şekeri Yarım su bardağından biraz...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
  • Soru
Şeftali Nektarin Mürdüm Erikli Kek Tanımı İçin Gereçler Meyveli Kısım İçin 1 adet büyük şeftali 1 nektarin 5 adet kırmızı erik Yarım çay bardağı şeker 1 yemek kaşığı nişasta Kek Kısmı İçin 2 adet yumurta 1 su bardağı sıvı yağ 1 buçuk su bardağı süt 1 su bardağı şeker 2,5 su bardağı un 1 limon...
Cevaplar
0
Görüntüleme
7
Üst Alt