Son konular

Muzlu Diyet Kurabiye

Konuyu Yükselt

theking

Yeni Üye
Tepkime
15
Coin
175,519
Muzlu Diyet Kurabiye Tanımı İçin Materyaller
4 tane küçük uzunluk olgunlaşmış muz
1 su bardağı hindistan cevizi
1 paket vanilya
2 yemek kaşığı dövülmüş ceviz
Yarım paket kabartma tozu

Muzlu Diyet Kurabiye Tanımı Yapılışı

Üretimi için muzların kabukları soyularak bir çatal yardımıyla ezilir.
Benim kullandığım muzlar küçük boydu 4 tane kullandım siz 2 tane büyük uzunluk muzda kullanabilirsiniz.
Tanımın imalinde aslında muz adedi değerli değil. Mantığı şu: kaç tane muz kullanırsanız kullanın hindistan cevizi ile yoğurmak.
Ezdiğimiz muzların içerisine öteki bütün materyalleri de ek ederek hindistan cevizi ile yoğuruyoruz.
Çok katı bir hamur olmayacak. Toparlanıp elle hal verilebilecek kıvama gelmesi kâfi.
Hazır olan hamurdan ceviz büyüklüğünde kesimler alınarak yuvarlanır üzerinden yavaşça bastırılarak form verilir yağlı kağıt serdiğimiz tepsiye dizilir .
170 derece ısıtılmış fırında kızarana kadar pişirilir. Yeterlice kızarmasından korkmayın.
Soğuduktan sonra üzerine bitter çikolata gezdirebilirsiniz. Ben fıstık ezmesi gezdirdim.
Kurabiye olağan kurabiyeler üzere çok şekerli değil tabi. İsterseniz üzerine bir şeyler gezdirmek yerine içine 1 yemek kaşığı bal ek edebilirsiniz. Denemek isteyenlere afiyet olsun şimdiden

Similar threads

• Soru
Pratik Fit Muzlu Tatlı Tanımı İçin Gereçler 1 adet muz 1 tatlı kaşığı kakao 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi Pratik Fit Muzlu Tatlı Tanımı Yapılışı Muzlar ince olmayacak halde doğranır. Buzdolabı poşeti içersine kakao, hindistan cevizi ve muzlar eklenir. Poşetin ağzı bağlanır ve muzların her...
Cevaplar
0
Görüntüleme
5
  • Soru
Muzlu Mısır Unlu Muhallebili Çikolata Soslu Tatlı Tanımı İçin Gereçler 2, 5 su bardağı süt 1 çay bardağı mısır unu (Küçük uzunluk çay bardağı ile) 1 çay bardağı toz şeker (Küçük uzunluk ile) 1 paket vanilya 1 adet yumurtanın sarısı 1 tek poşet sade krem şanti Çikolata sosu için: 80 gr sütlü...
Cevaplar
0
Görüntüleme
9
  • Soru
Muzlu Kek Tanımı İçin Malzemeler 1 çay bardağı süt 1 çay bardağı yağ 1 su bardağı şeker İsteğe bağlı 1 kase ufak çekilmiş ceviz İsteğe bağlı 2 yemek kaşığı hindistan cevizi İsteğe bağlı damla çikolata 2 dolu yemek kaşığı kakao 4 adet muz 2 su bardağı un 1 tane kabartma tozu 1 tane şekerli...
Cevaplar
0
Görüntüleme
11
  • Soru
Yulaflı Muzlu Kurabiye Tarifi İçin Malzemeler 8 yemek kaşığı yulaf 2 adet muz 1 adet yumurta 2 yemek kaşığı bal 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı 5 yemek kaşığı hindistan cevizi Yulaflı Muzlu Kurabiye Tarifi Nasıl Yapılır? Not EkleTarifi Yazdır Önceliklen muzları ezip ardından yulafı...
Cevaplar
0
Görüntüleme
8
  • Soru
Muzlu Fit Kurabiye Tanımı İçin Materyaller 2 adet muz 1 su bardağı hindistan cevizi Bitter çikolata Muzlu Fit Kurabiye Tanımı Yapılışı Muzlarımızı ezelim, hindistan cevizi ile karıştıralım. Elimize biraz alıp üzerine bir kesim bitter çikolatayı koyup üzerini kapatalım ve küçük toplar formunda...
Cevaplar
0
Görüntüleme
6
Üst Alt